Środowiska GEJOWSKIE na PARADZIE w Warszawie. Było 13 czy 50 tys. uczestników? ZOBACZ galerię zdjęć!

 

Ulicami Warszawy przeszła w sobotę po południu 17. Parada Równości. Marsz zakończył się na Placu Defilad, gdzie uczestnicy imprezy będą do późna bawić się w Miasteczku Równości.

 

Barwny korowód pod tęczowymi flagami przeszedł m.in. Alejami Jerozolimskimi, przez Plac Zawiszy, Koszykową do Placu Konstytucji i stamtąd przed Pałac Kultury i Nauki.

 

fot. PAP

 

Paradzie towarzyszyło kilkanaście platform organizacji, firm i partii współorganizujących imprezę, z których puszczana była muzyka. Swoje pojazdy miały m.in.: Partia Razem, Zieloni, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Kampania Przeciw Homofobii, Amnesty International, Google. W tłumie powiewało mnóstwo tęczowych flag, a także wiele flag UE; były flagi Polski, Danii, Szwecji, Finlandii, Gruzji, a nawet Rosji. Uczestnicy mieli tęczowe parasolki i kolorowe balony; tęczowymi balonami udekorowane były także platformy. Puszczano bańki mydlane, rzucano confetti.

 

fot. PAP

 

Wielu uczestników miało tęczowe akcenty w stroju, niektórzy byli poprzebierani. Częstym akcentem były tęczowe wianki na głowach i na szyjach; wiele osób miało oryginalne nakrycia głowy.

 

 

Uczestników Parady pozdrawiali mieszkańcy mijanych budynków, wielu machało do nich z okien i balkonów, niektórzy wywieszali tęczowe flagi, inni machali flagami polskimi lub unijnymi. Uczestnicy odpowiadali im okrzykami, wymachując tęczowymi flagami.

 

fot. PAP

 

 

Jak zwykle przy tego typu wydarzeniach, pojawiły się rozbieżności co do ilości osób biorących udział w paradzie.

Według organizatorów w Paradzie uczestniczyło ok. 50 tys. osób; według szacunków policji – ok. 13 tys. osób.

 

fot. PAP

 

Generalnie podczas Parady Równości było, pięknie, kolorowo, tęczowo i bardzo pokojowo. Jak widać, zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy zapomnieli, że człowiek nie został stworzony do homoseksualizmu, biseksualizmu czy transseksualizmu oraz, że dwie mamy czy dwóch tatusiów nigdy nie będzie mamą i tatą. Jakie skutki psychologiczne da wychowanie dzieci w takich „rodzinach”, jakie nowe trendy seksualne? Warto zastanowić się nad tą sprawą zanim zaczniemy machać tęczową flagą.

 

***

Warszawska Parada Równości to coroczne święto społeczności LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transseksualnych) organizatorzy zawsze upominają się jednak również o prawa mniejszości wyznaniowych, etnicznych, osób z niepełnosprawnościami i wszystkich dyskryminowanych grup. Wśród postulatów Parady są m.in.: ochrona przed dyskryminacją i wykluczeniem, wzmocnienie ochrony prawnej przed mową i przestępstwami z nienawiści, małżeństwa i związki partnerskie dla wszystkich obywateli, miasta bez barier, otwarte przyjazne dla lokalnej społeczności, otwartość wobec uchodźców i obcokrajowców, edukacja antydyskryminacyjna, rzetelna edukacja seksualna i etyka w szkole, zaostrzenie kar za przemoc na zwierzętach.

 

(PAP)

ms

 

Komentarze