10-latka już trzy razy WYSZŁA ZA MĄŻ – Liczba małżeństw z dziećmi rośnie! SZOKUJĄCE DANE

Często postrzegamy małżeństwo dzieci jako problem występujący tylko w krajach trzeciego świata, ale w rzeczywistości jest to problem, który ma miejsce również w Ameryce Północnej.

 

Najmłodszą z dziewczynek w Ameryce, która została zmuszona do ślubu jest 10-latka, która wyszła za mąż łącznie już trzy razy. 10-letnia dziewczynka, mieszanka Tennessee, poślubiła mężczyzn w wieku 24,25 i 31 lat. Najmłodszym panem młodym jest z kolei 11-letni chłopiec, który wstąpił w związek małżeński z 27-letnią kobietą, mieszkającą w tym samym stanie .

 

Śluby dzieci, odbywają się nie tylko w Tennessee, do podobnych sytuacji dochodzi również w Luizjanie, Alasce i Południowej Karolinie. Okazuje się, że zaledwie 14% tych nieletnich wstąpiło w związek z innymi nieletnimi, przeważająca większość – aż 86 % dzieci ślubuje wierność dużo starszym osobom, to głównie dziewczynki, które biorą ślub z dojrzałymi mężczyznami.

 

W Alabamie doszło do ślubu 14-letniej dziewczynki z 74-letnim mężczyzną. Starszy doradca ds. Polityki i strategii w Centrum Sprawiedliwości Tahirih Jeanne Smoot wyjaśnił, że większość dzieci wstępujących w związek małżeński pochodzi ze skrajnie ubogich rodzin. 

 

Ponad 207 468 małoletnich w Stanach Zjednoczonych zawarło małżeństwo w latach 2000 i 2015, ale warto zwrócić uwagę, że 10 państw nie podało absolutnie żadnych danych ani ścisłych statystyk dotyczących małżeństwa dzieci, więc liczba ta nie odzwierciedla prawdziwego zakresu tego problemu.

 

źródło: independent

fot.: screen independent

kg Komentarze