10 tys. dla emeryta! Jeden warunek do spełnienia

Według standardów europejskich emerytura w Polsce jest świadczeniem, które otrzymują osoby uważane za dość młode.W związku z tym ruszył nowy pomysł!

Rząd Prawa i Sprawiedliwości od 2017 roku obniżył pułap wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn. Dla kobiet wiek emerytalny wynosi 60 lat, podczas gdy dla mężczyzn jest to wiek 65 lat. Obecnie gospodarka odczuwa negatywne skutki tego rozporządzenia.

Wciąż rośnie odsetek Polaków, których emerytura jest boleśnie niska. Pojawił się nowy pomysł, na to jak zachęcić osoby starsze do dalszej pracy.

 

Jak więc zatrzymać seniorów w pracy? Nowy pomysł miałby się opierać o system benefitów. Prawo i Sprawiedliwość analizuje więc pomysł, który opierać się ma o przyznanie emerytom 10 tys. złotych za pozostanie na miejscu pracy nawet po osiągnięciu wieku emerytalnego. 

 

Emeryt ma szansę, by jego emerytura zwiększyła swój pułap, a gospodarka ma wsparcie ze strony kolejnego pracownika.

 

Jak podaje warszawawpigulce.pl projekt ten od dwóch lat leży na stole, jednak nikt nie zdecydował się dotąd wprowadzić go w życie. „Ten zakłada jeden warunek – za dwa lata dodatkowej pracy, senior miałby zyskać 10 tysięcy złotych”.

 

ZOBACZ TEŻ:Kosiniak-Kamysz UGRYZŁ Wałęsę! „On jest niebezpieczny!”

 

„Pomysł może brzmieć nieco śmiesznie, może kojarzyć się z trzynastą emeryturą, ale ma jednak sens, bo zachęca do pozostawania na rynku pracy. Byłoby lepiej, gdyby takie rozwiązanie było powiązane na przykład ze stażem pracy, ale sama idea wydaje się ciekawa, bo jest to wpływanie na wybór ekonomiczny dokonywany przez pracownika” – komentuje dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.

 

 

Źródło:biznesinfo/pixabayKomentarze