Czy warto chodzić bez STANIKA?! Ta odpowiedź cię zaskoczy!

Naukowcy przebadali dość ciekawą zależność wśród pań chodzących w biustonoszach jak i bez.

Jak noszenie czy nienoszenie biustonosza wpływa na mięśnie?Postanowił to zbadać Jean-Denis Rouillon, ekspert do spraw sportu i profesor Uniwersytetu Franche-Comte.

 

Mężczyzna przeprowadził15-letnie badanie dotyczące wpływu biustonoszy. Udział w nim wzięło aż 330 kobiet w wieku od 18 do 35 lat. Jego zespół badaczy stwierdził, że kobiety, które nie nosiły biustonoszy mają piękniejsze piersi.

 

W badaniu wykazano, że kobiety, które przestały nosić biustonosze, miały sutki podniesione o 7 milimetrów w porównaniu do kobiet noszących biustonosze. Staniki mogą utrudnić krążenie i zmniejszyć napięcie piersi. Zespół wykorzystał do pomiarów suwmiarkę, aby odnotowywać zmiany kształtu piersi przez cały okres badań.

 

„Medycznie, fizjologicznie i anatomicznie – piersi nie zyskują na odrzuceniu siły grawitacji. Wręcz przeciwnie, stają się bardziej obwisłe i mało jędrne” powiedział Profesor Rouillon.

 

„Nieubieranie biustonosza przez młode, rozwijające się kobiety zwiększy produkcję kolagenu i włókien sprężystych, co poprawi podniesienie piersi” twierdzi również Dr Stafford Broumand.

 

Tymczasem Deborah Orr z Guardian nie ma wątpliwości czemu kobiety noszą biustonosze:

 

„Kobiety noszą biustonosze ze względów psychologicznych, estetycznych i praktycznych. W przeciwnym razie nasze piersi skakałyby na każdą stronę świata podczas biegu, aby złapać zamykającą się windę”.

 

ZOBACZ TEŻ:Scheuring-Wielgus: „Kościół jest instytucją zepsutą”. Chodzi o BISKUPÓW, którzy ukrywali…

 

Źródło:5minutdlazdrowia/pixabayKomentarze