kolejka górska, zator, energylandia

1,5 KILOMETRA długości, 80 metrów wysokości i 140km/h – NAJSZYBSZA kolejka górska powstaje w Polsce – wkrótce otwarcie! [FOTO&VIDEO]

Fani mocnych wrażeń i adrenaliny już muszą przebierać nogami na samą myśl. W parku Energylandia w Zatorze pod Krakowem trwają intensywne prace budowlane. Powstaje tam potężna kolejka górska – Hyperion Rollercoaster. I jak zapewniają przedstawiciele Energylandii – będzie to największa tego typu atrakcja na naszym kontynencie!

 

Trasa kolejki ma mieć aż półtora kilometra długości. W najwyższym punkcie wespnie się na 77 metrów, by pomknąć z zawrotną prędkością 142 kilometrów na godzinę do podziemnego tunelu! Do wagoników Hyperiona zmieści się 28 osób, które na trasie doświadczą nie tylko wielkich prędkości, ale też niesamowicie stromych spadków, sięgających nawet 85 stopni, oraz mocnych przeciążeń! W momencie wjazdów na wzniesienia odczuwalny ma być także efekt nieważkości.

 

 

Hyperion ma zostać uruchomiony już późną wiosną, także zostało niewiele czasu. Jeśli zakładane parametry zostaną faktycznie osiągnięte, to będzie to pierwsza w Europie i dziesiąta na świecie kolejka górska, jeśli chodzi o prędkość i rozmiary.

 

Za jej budowę odpowiedzialna jest firma Intamin. Przedsiębiorstwo rodem ze Szwajcarii specjalizuje się w budowie kolejek górskich i im podobnych, ekstremalnych instalacji w parkach rozrywki.

 

 

Nazwa kolejki i cały jej wygląd ma nawiązywać do tematyki kosmicznej. Patrząc na wizualizacje i obecny stan prac już nie mamy żadnych wątpliwości – szykuje się naprawdę konkretny odlot!

 

 

facebook.com/ youtube.com/ wikipedia


Komentarze