18-latkowie wracali z rozpoczęcia roku. Skończyło się niewyobrażalną tragedią

jeziora, motocykliści, ratownicy, rozpoczęcia roku, wypadków, pijana matka, rura, warszawą, łoś, bmw, wypadek, pasażerów, straż, policja, osoby

Czwórka uczniów Zespołu Szkół im. Joachima Lelewela w Żelechowie wracała autem z rozpoczęcia roku szkolnego. Niestety, na jednym z zakrętów kierowca stracił panowanie nad samochodem i wjechał wprost pod ciężarówkę. 

Do wypadku doszło w Nowym Zadybiu. Osobowy SAAB wpadł w poślizg i uderzył w nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę. Na miejscu zginął jeden z pasażerów – 18-letni Krystian P. z Kłoczewa.

 

ZOBACZ TEŻ: Przez kobietę zamordował brata. Młody mężczyzna skonał na stacji benzynowej

 

Krystian siedział na tylnym siedzeniu pasażera. Jego przyjaciółka jest w ciężkim stanie, ale przeżyła. Nieco mniej obrażeń odniósł kierujący 18-latek i pasażerka siedząca z nim z przodu. Karetkami zostali odwiezieni do szpitala. Ranną z tylnego siedzenia przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Zarówno 18-latek kierujący SAAB-em, jak i kierowca auta ciężarowego byli trzeźwi. Policja bada ten wypadek pod nadzorem prokuratury. Wszystko wskazuje na to, że kierujący młody człowiek przeszarżował i przecenił swoje możliwości. Niestety – nie on pierwszy i nie ostatni.

 

Ale mamy nadzieję, że tego typu wypadku będą przestrogą dla chociaż jednego młodego, świeżo upieczonego kierowcy. Pamiętaj – prawo jazdy nie oznacza, że umiesz jeździć samochodem i minie jeszcze wiele czasu i tysięcy kilometrów, zanim się nauczysz.

 

fakt.pl/ foto: yputube/ screenshot/ zdjęcie ilustracyjne

Komentarze