200 kilo kokainy w zamrożonym mięsie! Funkcjonariusze straży granicznej zdębieli…

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Wielkiej Brytanii. Funkcjonariusze straży granicznej znaleźli 200 kilogramów kokainy w paczkach, które były owinięte mrożonym mięsem. Przechwycone narkotyki były warte około 20 milionów funtów (ok. 100 milionów złotych).

Ten ryzykowny skok się nie udał. Ciężarówka z narkotykami została przechwycona przez mundurowych w porcie Harwich w Essex w Wielkiej Brytanii. Przemytnicy owinęli paczki z narkotykami mrożonym mięsem, chcąc w ten sposób uśpić czujność straży granicznej. 48-letni Kierowca samochodu ciężarowego z Holandii został natychmiast zatrzymany. Usłyszał zarzut próby importowania nielegalnych substancji. 

Aresztowano go na podstawie decyzji sądu w Colchester – za kratkami spędzi czas co najmniej do 12 grudnia, gdy sąd ponownie będzie rozpatrywał jego sprawę. 

Nasze dochodzenie w sprawie osób odpowiedzialnych za przemyt jest w toku, ale już teraz możemy powiedzieć, że przechwycenie narkotyków to duży spadek zysków dla szajki, która prawdopodobnie za tym stoi – mówili w swoim przemówieniu przedstawiciele Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCA). 

Źródło: o2

Zobacz też: Mieszkańca Sękowa zatrzymano za posiadanie narkotyków. W mieszkaniu policjanci znaleźli ODCIĘTE GŁOWY!

Zdjęcie: Facebook, Narodowa Agencja ds. Przestępczości (NCA). Komentarze