2017 – rokiem UPA, a przecież ,,z Banderą to oni do Europy nie wejdą”

Antypolskie incydenty na Ukrainie i antybanderowskie portale facebook’owe, antypolskie prowokacje i fala hate’ów w kierunku Ukrainy.

 

Pytanie, tylko jak polscy antybanderowcy zareagują na działania Wołyńskiej Rady Obwodowej, która na wniosek deputowanych z neobanderowskiej partii Swoboda, ogłosiła rok 2017 – rokiem Ukraińskiej Armii Powstańczej.

 

Według vgolos.com.ua uchwałę poparło 46 na 53 deputowanych. Wołyńska administracja rozpocznie planowanie obchodów 75 rocznicy UPA. Działania będą również obejmować pracę nad  pomnikami i tablicami członków Ukraińskiej Armii Powstańczej, a także dodatek do emerytur weteranów UPA. Misią projektu jest dokumentacja informacji na temat formacji i poszerzenia wiedzy na jej temat.  

 

 

Nie możemy ciągle przez lata zgadzać się, by na Ukrainie budowano kult ludzi, którzy wobec Polaków dopuścili się ludobójstwa, i to takiego, że choć trudno było przebić w okrucieństwie Niemców, to oni ich przebili. Krótko mówiąc, to sprawa pewnego wyboru Ukrainy. Powiedziałem wyraźnie panu prezydentowi Poroszence, że z Banderą to oni do Europy nie wejdą. To jest sprawa dla mnie jasna, bo wykazaliśmy ogromną cierpliwość, ale są jej granice. 

Jarosław Kaczyński 

 

Tymczasem rzeczywistość jest całkowicie inna. Ukraińcy wchodzą do Polski i Europy, a to wszystko za sprawą pomocy naszego rządu. Wielokrotnie pisaliśmy o aktach nienawiści ze strony Ukraińców oraz pomocy polskiego rządu, dotyczyła ona obszarów: edukacji, systemu wizowego, polityki międzynarodowej oraz utworzenia programu partnerskiego – ,,Mapa drogowa”. W zamian za otrzymaną pomoc, Ukraina odwdzięczyła się aktem dewastacji polskich pomników oraz ostrzelaniem polskiego konsulatu.  oraz stratach polskiego rządu, jakie ponosi Polska w związku z pomocą kierowaną w ich kierunku. 

 

źródło: vgolos.com.ua

fot.: wikipedia 

KG

 Komentarze