250 000 nowych IMIGRANTÓW w 2017 roku!

Prognozy na 2017 rok nie są kolorowe!  Około 250 tys. migrantów przypłynie w tym roku do Włoch z Libii.

O prognozach włoskiego rządu pisze “La Stampa”, według dziennika do Włoch ma zawitać 250 tysięcy nowych imigrantów z Libii.  Oznacza to wzrost o 70 tysięcy w porównaniu z rekordowym rokiem 2016, gdy przybyło ponad 180 tys. ludzi.

 

Jak podkreśla turyński dziennik, we włoskich ministerstwach pojawiły się prognozy, zgodnie z którymi w tym roku znów pobite zostaną wszelkie rekordy dotyczące fali migracyjnej. Media podają, że już w przyszłym miesiącu na Morze Śródziemne wypłyną specjalne libijskie jednostki, które dostaną łącznie 10 łodzi z Włoch. Ich zadaniem będzie patrolowanie wód terytorialne Libii. 

 

Cel włoskiej polityki zagranicznej to szybkie ti jak najszybsze podpisanie porozumienia przez premierów Paolo Gentiloniego i Fajiza Mustafę as-Saradża. Dzięki niemu, strona włoska udzieli północnoafrykańskiemu krajowi wsparcia technicznego w postaci sprzętu do patrolowania morza. Specjalne szkolenie prawie 100 libijskich oficerów i podoficerów, którzy będą uczestniczyć w operacji na Morzu Śródziemnym, zostanie zakończone w marcu. 

 

Według agencji prasowej ANSA, Włochy nalegają na szybsze rozpoczęcie współpracy z Libią, by odpowiedzieć na pilne wyzwania. Niepokojące są liczby przybyłych migrantów, od początku 2017 roku przypłynęło ich prawie 16 tysięcy, co daje ponad 60%  wzrost w porównaniu z tym samym okresem w 2016 roku.

 

 

źródło: PAP

 Komentarze