27-latka nie odczuwa POCIĄGU SEKSUALNEGO! „Przez wiele lat miałam poczucie, że coś jest ze mną nie tak”

Aseksualność, nazywana także aseksualizmem to to brak odczuwania potrzeby do uprawiania seksu. 27-letnia Michalina opowiedziała o życiu bez pociągu seksualnego. Kobieta wyznaje: „Przez wiele lat miałam poczucie, że coś jest ze mną nie tak”.

Jakie jest życie osoby aseksualnej? Czy wiąże się to z pewnym brakiem zrozumienia? A może nie ma to w ogóle wpływu na relacje z innymi ludźmi. 27-latka, która nie odczuwa potrzeby uprawiania seksu wyjawiła jak wygląda jej codzienne życie.

Przez wiele lat miałam poczucie, że coś jest ze mną nie tak, że czegoś ewidentnie nie rozumiem w kontekście relacji międzyludzkich, że dzieje się ze mną coś dziwnego.

Nie rozumiałam dlaczego innym osobom przydarzają się takie relacje, a mi nie. Nie wiedziałam co one robią inaczej ode mnie. U mnie to łączyło się też z poczuciem, że być może mam jakiś duży problem z bliskością. Próbowałam nad tym pracować. Później okazało się, że akurat z bliskością jest wszystko w porządku.Jakieś 3 lub 4 lata temu zaczęłam krążyć wokół pytania: Czy jestem aseksualna? Pomogło mi poznawanie historii innych osób. Po przeczytaniu samej definicji nie umiałam stwierdzić, że jestem aseksualna. Jest też zresztą taki żart w grupach wewnętrznych, że jedna osoba aseksualna próbuje drugiej aseksualnej osobie opowiedzieć, jak się odczuwa pociąg seksualny – wyznaje Michalina Pągowska.

Zobacz również: Tego nigdy nie jedz przed snem!

Michalina w rozmowie z dziennikarzami portalu Na Temat opowiedziała o trudach bycia osobą aseksualną. Wyjawiła, że zdarza się, iż osoby borykające się z aseksualizmem są odrzucane przez przyjaciół oraz bliskich.

Ja mam dość duże szczęście, ponieważ mam akceptującą rodzinę. Jednocześnie jednak trzeba powiedzieć o tym, że jest też bardzo duża presja społeczna związane z utratą dziewictwa. Przyznanie się, że ma się ileś tam lat i nigdy nie uprawiało się seksu jest bardzo trudne. Z jednej strony seksualność obłożona jest wieloma tabu, ale z drugiej strony jej brak również jest problemem. Mnie też nieraz zaskakuje to, jak negatywnie potrafią reagować bliscy osób aseksualnych.

27-latka zdradziła również, że wiele osób błędnie interpretuje aseksualność. Wielu z nas sądzi, że osoby takie jak Michalina nie odczuwają potrzeby przytulania czy bliskości z drugim człowiekiem.  Osoby aseksualne mogą tworzyć szczęśliwe związki, zarówno z osobami aseksualnymi, jak i alloseksualnymi.

Źródło: Na temat

Zobacz też: Seksownie tańczyła w swoim pokoju. Nagle przez drzwi do jej pokoju wpadł

Zdjęcie: PixabayKomentarze