29 minut po starcie samolot zniknął z radarów. Jego szczątki znaleźli na…

Kontakt z samolotem utracono 29 minut po starcie, gdy przelatywał nad Morzem Andamańskim w pobliżu regionu Dawei. Wcześniej wystartował z miasta Myeik w południowej części kraju, gdzie znajdują się bazy wojskowe, skąd zabrał do Rangunu wojskowych i ich rodziny.

 
„Szczątki samolotu odnaleziono na morzu” w odległości 218 km od miasta Dawei na południowym wschodzie Birmy” – powiedział agencji AFP przedstawiciel birmańskiego lotnictwa wojskowego Naing Lin Zaw.

 

Łączność została utracona nagle, ok. godziny 13.35 (9.05 czasu warszawskiego). Na pokładzie było 106 żołnierzy i członków rodzin, a także 14 członków załogi. Źródła lotniskowe podawały wcześniej, że na pokładzie było 116 osób. „Trwa akcja poszukiwawcza i ratownicza przy udziale samolotów i okrętów wojennych” – dodał szef armii. Szczątki maszyny na morzu odnalazł jeden z okrętów.

 

„Tego typu loty są organizowane dla rodzin wojskowych dwa razy w tygodniu. Sądzimy, że doszło do wypadku z powodów technicznych, pogoda była dobra.”

 

Chiński samolot Y-8-200F został kupiony w marcu 2016 roku i miał wylatanych 809 godzin. Transportował także 2,4 ton towarów. Maksymalnie może zabrać na pokład 200 osób.

 

Źródło: PAP
kdKomentarze