torturowany chłopiec

3-latek torturowany przez pół swojego życia. Rozmiar obrażeń przeraził wszystkich

 

Ze względu na liczne obrażenia niemożliwe było opublikowanie zdjęć dziecka. Ale zastosowano nowatorskie jak na tamte czasy metody komputerowe i stworzono model twarzy dziecka, który rozpowszechniono. Bardzo szybko rozdzwoniły się telefony. W ten sposób policja dotarła do Any Carodny i Olivii Gonzales, dwóch narkomanek i prostytutek, które stworzyły lesbijski związek. 

 

Obie panie były imigrantkami, które w różnych okolicznościach trafiły na ulicę i wpadły w nałogi i prostytucję. Chłopiec nazywał się Lazaro Figueroa i był synem Any i zastrzelonego trzy lata wcześniej dilera narkotyków. Poza nim miała jeszcze dwoje dzieci.

 

Ana i Olivia mieszkały w różnych podejrzanych miejscach, często się przeprowadzając. Olivia poszła na układ z prokuraturą i obciążała Anę, Ana  z kolei twierdziła, że śmiertelny cios zadała Olivia. Pierwsza instancja skazała Anę na karę śmierci na krześle elektrycznym. 

 

W 2002 roku sprawę na nowo otwartogdyż odkryto, że nie wszystkie dowody zostały wzięte pod uwagę. Wyrok Any uniewżniono, jednak w 2011 roku ponownie skazano ją na śmierć! 

 

Sprawa wróciła na wokandę w 2016 roku, kiedy po raz kolejny unieważniono wyrok Any. Olivia od 2008 roku przebywała na wolności. Ostatecznie Anę uznano za winną, lecz karę śmierci zmieniono na dożywocie. Kto tak naprawdę odpowiadał za cierpienie i śmierć dziecka? Tego chyba już nigdy nie uda się ustalić z pewnością wykluczającą wątpliwości.

 

 

 

Komentarze