34 stopnie w tramwajach! Jest w nich GORĄCO jak w piekarniku! To PIEKŁO pasażerów!

Warszawscy pasażerowi biją na alarm. W stołecznych tramwajach jest tak gorąco, że nie da się podróżować. Pasażerom robi się słabo. Co na to Zarząd Transportu Miejskiego?

Fala gorąca

Fala upałów,, która opanowała Polskę utrudnia życie wielu osobom. Jednak stołeczni pasażerowie tramwajów miejskich szczególnie narzekają na ekstremalne temperatury, które panują w pojazdach. Okazuje się, że mimo poszerzania taboru wciąż brakuje nowoczesnych tramwajów. Na trasy wysyłane są stare pojazdy, które nagrzewają się niczym piekarnik. W tramwajach panują piekielne temperatury. Pasażerowie skarżą się w Super Expressie i mówią:

To istne piekło!

Stare tramwaje

Niektóre linie w Warszawie obsługą wysłużone, ponad 30-letnie tramwaje. Pojazdy nie posiadają klimatyzacji. Nagrzewają się jak piekarnik, a to sprawia, że podróż staje się piekłem dla podróżnych. Dziennikarze Super Expressu sprawdzili ile wynosi temperatura w środku takiego tramwaju. Termometr pokazał aż 34 stopnie Celsjusza! To temperatura niebezpieczna dla zdrowia. Takie stare pojazdy obsługują linie 7, 13, 10. Do tego często jeżdżą na liniach 15, 18, 22, 26 i 27. Pasażerowie mówią w rozmowie z Super Expressem:

Tu można się ugotować. Niektórym osobom robi się słabo. To jest nie do wytrzymania.

Inni pasażerowie przekonują:

Powyżej 30 stopni w tramwaju to przegięcie. Tym bardziej, że musimy się tu dusić w maseczkach.

Facebook/Tramwaje Warszawskie

Niebezpieczeństwo dla zdrowia

Tak wysokie temperatury mogą być szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, które mają problemy z sercem i z ciśnieniem. Również na niebezpieczeństwo są narażone dzieci i kobiety w ciąży. Tomasz Kunert, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego, powiedział w rozmowie z Super Expressem:

W pierwszej kolejności do obsługi tras kierujemy pojazdy niskopodłogowe, wyposażone w urządzenia klimatyzacyjne. Ich liczba w Tramwajach Warszawskich nie pozwala na obsłużenie w godzinach szczytu wszystkich linii. Dlatego obsada obsługiwana jest pojazdami starszego typu, bez klimatyzacji.

Jednak jak z ekstremalnymi temperaturami, które panują w starych pojazdach mają sobie poradzić pasażerowie? Macie jakieś pomysły?

Źródło: Super Express

Zdjęcia: Facebook/Tramwaje WarszawskieKomentarze