40 DZIECI TRAFIŁO DO SZPITALA! Kto za to odpowie?

Ok. 40 dzieci z przedszkola w Chotomowie trafiło do szpitali z powodu zatrucia; zachorowania mogła wywołać salmonella lub bakteria E.coli – poinformowała w niedzielę na portalu społecznościowym Gmina Jabłonna. Sprawę bada Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny.

„W czwartek w Gminnym Przedszkolu w Chotomowie doszło wśród dzieci do zatrucia pokarmowego. Choć nie znamy jeszcze wyników laboratoryjnych, wiele wskazuje na to, że zachorowania wywołała Salmonella lub bakteria E.coli” – czytamy w oświadczeniu.

Gmina poinformowała, że w szpitalach przebywa około 40 dzieci. Dodała, że o zachorowaniach został powiadomiony Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny i zabezpieczono próbki żywności, które pozwolą poznać źródło zatrucia. Z oświadczenia wynika, że w poniedziałek, w budynku przedszkola zostanie przeprowadzona dezynfekcja; placówka będzie zamknięta.

Przedszkole – jak zapowiada Jabłonna – najprawdopodobniej będzie czynne we wtorek; przez kilka dni, posiłki będą dostarczane przez firmę kateringową.

Źródło PAPKomentarze