5 prostych porad jak PIĆ, żeby się NIE UPIĆ!

demencją, imprezy, kac

Dzisiejsza zabawa Sylwestrowa do białego rana to przeplatanka tańców, muzyki, jedzenia i alkoholu. Więc teraz musisz poznać 5 prostych porad jak pić, żeby się nie upić.

 

Szampany, wódki, piwa, wina, nalewki, szkockie… Wszystkie alkohole zostały stworzone po to, aby przy odpowiedniej ilości człowiek mógł się zabawić, odprężyć i świętować. Niestety nieodpowiednie obchodzenie się z jakimkolwiek alkoholem może spowodować wiele problemów. Szczególnie kac następnego rana. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak pić, żeby się nie upić jesteś w dobrym miejscu w internecie. Poznaj zatem naszych sprawdzonych 5 prostych porad.

 

Po pierwsze: nie pij nigdy alkoholu na pusty żołądek! Przed imprezę musisz się dobrze najeść. Ale broń Boże nigdy nie sięgaj po kieliszek na czczo lub głodny! Najlepiej, żeby posiłek przed imprezą miał dużo białka i tłuszczu! Pamiętaj nigdy nie sięgaj po kebaba, gdyż fastfoody sprawiają, że alkohol utrzymuje się dłużej w naszym organizmie.

 

Po drugie: nie rezygnuj z popitki. Alkohol ma to do siebie, że odwadnia organizm. Więc by zapobiec odwodnieniu po kieliszku należy jak najszybciej przepić alkohol szklanką soku lub wody. Im więcej wlejesz w siebie wody czy soku tym bardziej rozrzedzasz w sobie zawartość czystego alkoholu.

 

Po trzecie: pij alkohol w odpowiedniej hierarchii. Choć powszechnie uważa się, że nie wolno łączyć ze sobą rodzajów alkoholi ważniejsza jest jego kolejność. Zacznij spożywać alkohol od napojów, które mają najmniej procent, by dopiero na samym końcu przejść do tych najcięższych: wódka, bimber.

 

Po czwarte: naucz się odmawiać. Chyba każdy z nas słyszał tekst: „ze mną się nie napijesz?”. I wtedy nie pozostaje nam nic innego jak bezwiednie sięgnąć po kolejny kieliszek. Musisz czasem powiedzieć nie, żeby nie wlewać za dużo alkoholu w siebie. Poza tym to też sprawdzian asertywności.

 

Po piąte: bądź wypoczęty! Niestety o tym czynniki wiele osób zapomina. Ale powiedzmy o tym głośno, że na imprezie, jeśli chcesz spożywać alkohol musisz być wypoczęty, wyspany. A jeśli przyjdziesz zaspany to już kilka kieliszków sprawi, że będzie ci się w głowie kręciło.

 

ZOBACZ TEŻ: Będzie WOJNA z Rosją?! Prezydent Andrzej Duda 6 stycznia…Komentarze