6 roślin, od których rozboli cię GŁOWA! Nie stawiaj ich w SYPIALNI!

Przedstawiamy rośliny, które mogą wywołać silny ból głowy i doprowadzić do migreny.

Pewne rośliny swoim intensywnym zapachem mogą dorowadzić do migreny. Szczególnie niebezpieczne mogą okazać się w sypialni.

 

Nie powinno się stawiać świeżych kwiatów tych roślin w pomieszczeniu, w którym sypiamy, ponieważ nie tylko utrudnią swoim zapachem zasypianie, ale także przyprawią nas o ból głowy.

 

Oto jakich roślin nie trzymać w sypialni:

 

1.Bez. Głównym źródłem zapachu bzu jest syringin, będący substancją z grupy glikozydów. Z łatwością zamienia się on w cyjanowodór, który w dużym stężeniu w powietrzu powoduje zatrucia i bardzo intensywny zapach.

 

2.Konwalie, jaśmin. Silny zapach tych rośliń może wywoływać wymioty i poważne zatrucia. Olejki eteryczne w ich składzie są źródłem pogorszonego samopoczucia: od bólu głowy po stan „odurzenia narkotycznego”.

 

3.Hiacynt jest kwiatem o bardzo intensywnej woni. Lepiej go trzymać z dala od sypialni. Ta roślina może wywołać alergię jak m.in bóle głowy, katar, kaszel i łzawiące oczy.

 

4.Difenbachia.W okresie kwitnienia wypuszcza kwiatostan typu kolbiastego pseudancjum. Difenbachia zawiera toksyczne alkaloidy, związki cyjankowe, szczawian wapnia w liściach, kwiatach, korzeniach.

 

5.Orchidea– przez tę roślinę rownież można nabawić się alergii, stąd lepiej zasypiać z dala od niej.

 

 

Jeżeli mamy na stałe jakieś rośliny trzeba o nie dbać, regularnie je czyścić i raczej unikać stawiania ich w sypialni. Kwiaty tak samo gromadzą kurz, roztocza, a nawet pleśnie.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Ten prosty TRIK sprawia, że będzie ci łatwiej ODDYCHAĆ w MASECZCE!

 

Źródło zdjęcia:pixabayKomentarze