5 tysięcy złotych grzywny, jeżeli koło ŚMIETNIKA zostawisz TO!

Już teraz w przypadku złamania określonych zasad możesz otrzymać grzywnę za nieprawidłowo wyniesione śmieci!

W dobie walki o zdrowe środowisko śmieci ulegają systematycznej segregacji, a nieprzestrzegane określonych przepisów grozi surową karą!

 

Grzywna za nieprawidłowe wyrzucanie śmieci może spotkać każdego z nas.Wystarczy chwila nieostrożności czy nieznajomość przepisów dotycząca określonej segregacji.

Wspomniana kara-5 tysięcy złotych może nam grozić w przypadku, kiedy będziemy gospodarować w nieprawidłowy sposób odpadami ZSEE, czyli zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

 

Ważne jest, by o tym pamiętać, a zużyte sprzęty elektroniczne i elektryczne wyrzucać w należyty sposób. Starej mikrofalówki czy zużytego odkurzacza lub pralki nie powinniśmy zostawiać obok śmietnika, czy ich do niego wrzucać!

 W jaki sposób pozbywać się niepotrzebnych czy zepsutych sprzętów?

 

ZOBACZ TEŻ:Nie chcesz, aby Twoje dziecko było otyłe? Eksperci radzą, byś…

 

W większych miastach powinna działać infolinia za pomocą, której możemy zostać pokierowani o możliwych formach pozbycia się ZSEE. Mniejsze miejscowości zwykle takich infolinii nie mają, ale informacja o składowiskach elektrośmieci powinna być dostępna  w danej gminie.

Wtedy prawdopodobnie w określonym terminie w miejscowościach odpowiednie służby zabierają elektroniczne urządzenia.

Pamiętajmy więc by żadnych komputerów, pralek, odkurzaczy i innych sprzętów nie wrzucać do śmietnika, ani nie pozostawiać ich obok kontenerów.

 

ZOBACZ TEŻ:TO wydarzyło się na Marszu Niepodległości! Wielu nie zauważyło

 

Źródło:biznesinfo/pixabayKomentarze