6 zdrowych powodów, by włączyć go do swojej diety! Przed SNEM zacznij JEŚĆ…

Jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych owoców tropikalnych.Włącz go do swojej diety, żeby przekonać się o jego cudownych właściwościach zdrowotnych dla organizmu.

Pozytywnie wpływa na układ immunologiczny, a przy tym jest doskonałym źródłem witaminy C. Dzięki temu wzmacnia odporność i wykazuje właściwości przeciwzapalne. Dlatego, gdy pojawią się kłopoty z gardłem, drapanie lub chrypka, picie świeżo zmiksowanego soku z ananasa złagodzi ten problem.

 

 

Co daje naszemu ciału regularne jedzenie ananasa?

 

Owoc ten poprawia ogólną kondycję układu sercowo-naczyniowego, zapobiegając zakrzepom i ułatwiając krążenie krwi, zmniejszając w ten sposób ryzyko zawału serca i udaru mózgu. 

 

Ananas jest pogromcą stresu. Zawiera witaminy z grupy B, które poprawiają funkcje poznawcze. Picie szklanki soku ananasowego przed snem to dobry sposób na przygotowanie umysłu i ciała do odpoczynku i regeneracji.

 

Ananas dla zdrowych oczu.

 

Udowodniono, że zawarte w nim przeciwutleniacze, takie jak witaminy C i A, wspierają zdrowie oczu. Dla osób starszych, które są zagrożone zwyrodnieniowym zaburzeniem widzenia, włączenie do diety ananasów może zbawiennie wpłynąć na zdrowie oczu.

Ponadto ananas bogaty w potas reguluje ciśnienie krwi i wspomaga funkcje nerek. Ananas jest również doskonałym źródłem błonnika pokarmowego, który zapobiega problemom trawiennym, takim jak wzdęcia, niestrawność i zaparcia.

 

Ananas poleca się dla osób walczących z nadwagą, ponieważ zawiera dużo błonnika i usprawnia perystaltykę jelit oraz syci na długo. 100 gram tego owocu to zaledwie 55 kalorii. 

 

ZOBACZ TEŻ:KAWA, która odchudza! Wystarczy, że dodasz do niej…

 

Bromelaina zawarta w ananasie ma działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciwzakrzepowe, zwiększa przyswajanie białek i wspomaga dobroczynne działanie bakterii probiotycznych w układzie pokarmowym człowieka. Stąd ananas jest naturalnym probiotykiem!

 

 

Źródło zdjęcia:pixabayKomentarze