500 PLUS CZY BĘDĄ ZMIANY? Nawet wiceszef klubu PiS chce modyfikacji.

Wiceszef klubu PiS Tadeusz Cymański ocenił w środę w Radiu Zet, że Program 500 plus, to „perła w koronie”, która wymaga modyfikacji. „Mam trochę różnych, krytycznych uwag do tego programu, który powinien być modyfikowany, sprawdzany, monitorowany” – zaznaczył.

Jak dodał, środki publiczne powinny być kierowane do ludzi, którzy rzeczywiście są w trudnej sytuacji. „Uważam za nieporozumienie, podejrzanie również moralnie, etycznie, kierowanie tych środków do ludzi bardzo bogatych” – powiedział Cymański.

Rządowy program wsparcia dla rodzin 500 plus ruszył 1 kwietnia 2016 r. Dzięki programowi wypłacane jest świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko do 18 lat. W mniej zamożnych rodzinach (po spełnieniu kryterium dochodowego w wysokości 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi), świadczenie przysługuje również na pierwsze dziecko.

Według kwietniowych danych MPRiPS, łącznie (od 1 kwietnia 2016 r.) do wszystkich rodzin z programu „Rodzina 500 plus” trafiło ok. 23 mld zł. Świadczeniem wychowawczym objęto prawie 2,6 mln rodzin.

Źródło PAP

MMKomentarze