„500 plus” także dla emerytów? Znamy szczegóły!

Emeryci powinni otrzymywać „500+”. Ta kwota miałaby być przeznaczona na wypoczynek dla seniorów. Projekt ustawy złożył w Sejmie Marek Borowski z Koalicji Obywatelskiej. Czy od września emeryci dostaną te pieniądze?

Bon turystyczny

Aktualnie Bon Turystyczny przysługuje każdemu dziecku do 18. roku życia. Dodatek został wprowadzony w sierpniu ubiegłego roku głównie po to, by pomóc branży turystycznej, która przeżywała kryzys przez pandemię koronawirusa. Jednak do tej pory niewiele osób skorzystało z tego bonu. Stało się to przez panujące do tej pory obostrzenia.

Pieniądze dla seniorów

Większe zainteresowanie bonem nastąpi w zbliżające się wakacje. Zapewne rodziny chętnie wykorzystają na pieniądze na letni wypoczynek swoich pociech. Senator Marek Borowski z Koalicji Obywatelskiej, powiedział:

Od września ruch turystyczny jednak bardzo osłabnie, a branża nie zdoła się odbudować. Przyznanie takiego bonu emerytom i rencistom przysłużyłoby się i firmom, i seniorom. Wielu z seniorów po przebyciu COVID-19, nie czuje się dobrze. Bon mogliby przeznaczyć na wyjazd powiązany z rehabilitacją.

Pexels

Jak to będzie działać?

Projekt ustawy, który został przygotowany przez senatora Marka Borowskiego zakłada, że każda osoba, która pobiega rentę lub emeryturę, mogłaby przeznaczyć te pieniądze na wypoczynek w Polsce. Bon mógłby zostać też aktywowany za pośrednictwem Platformy Elektronicznej PUE ZUS. Emeryci i renciści mogliby dokonywać płatności za hotele i pensjonaty właśnie za pośrednictwem takiego Bonu Turystycznego. Seniorzy mogliby wykorzystać pieniądze do 31 marca 2022 roku.

Od kiedy?

Bon Turystyczny miałby obowiązywać od 1 września 2021 roku., czyli w okresie kiedy spada natężenie ruchu turystycznego. Bonem możnaby opłacać nie tylko noclegi, ale tez imprezy turystyczne, takie jak wycieczki jednodniowe. Senat zajmie się projektem w lipcu i jeśli projekt przejdzie pomyślnie przez obie izby parlamentu, to mógłby obowiązywać już od września tego roku.

Źródło: Fakt

Zdjęcia: PexelsKomentarze