500 zł mandatu! Wystarczy, że w lesie…

Pewnie macie już dość ciągłego siedzenia w domu. Dlatego też dobrze byłoby pojechać np. do lasu. Musicie jednak uważać. Możecie dostać aż 500 złotych mandatu. Wystarczy, że…

Chyba wiele razy zdarzyło Wam się pojechać na spacer do lasu. Tym bardziej teraz, kiedy od ponad roku trwa epidemia koronawirusa. Warto również odpocząć i pooddychać świeżym powietrzem.

Teraz też coraz częściej mamy na to ochotę, gdyż pogoda za oknem jest coraz lepsza, a temperatura powietrza coraz wyższa.

Mimo to i w lesie należy uważać. Można bowiem dostać aż 500 złotych mandatu. Wystarczy, że w lesie…

pojawisz się swoim pojazdem np. samochodem, ale także motocyklem czy nawet quadem. Kiedy możemy wjechać na drogę leśną? Tylko wtedy jeśli jest dokładnie oznaczona. Kto może wjeżdżać samochodem? Wyjątki stanowią osoby niepełnosprawne.

Gdzie jeszcze nie wolno zostawiać samochodów? Także przed szlabanami oraz na poboczu.

Co ciekawe nawet strażnik leśny może zatrzymać nas w lesie lub poza lasem. To jeszcze nie wszystko. Może również nałożyć i pobierać wszelkie mandaty karne.

Może też odbierać przedmioty, które pochodzą z przestępstwa lub wykroczenia. Mało tego! Może zastosować środki przymusu bezpośredniego.

Jesteście tym zaskoczeni? Co o tym sądzicie? Wiedzieliście, że strażnik lasu może mieć aż takie uprawnienia i może dać Wam mandat zarówno w lesie jak i poza nim?Komentarze