70% populacji jest już zarażona Koronawirusem? Zdaniem ekspertów to…

Koronawirus z Wuhan to realne zagrożenie dla całego świata.W ciągu roku koronawirusem może zarazić się aż…

Mimo zamknięcia największych miast oraz poddania kwarantannie ponad 100 mln mieszkańców w Chinach bardzo ciężko jest powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.Wirus z Wuhan rozprzestrzenił się na cały świat szybciej niż wirus SARS czy eboli.

 

Jak prognozują eksperci?

 

„Koronawirus SARS-CoV-2 w ciągu roku może zarazić nawet 70 proc. ludzkości i prawdopodobnie nie będzie to jednorazowa epidemia. Tego samego zdania jest wielu światowych ekspertów, którzy ostrzegają, że koronawirus z Wuhan będzie piątym endemicznym koronawirusem, czyli takim który zagraża sezonowo”-mówi Profesor Marc Lipsitch, epidemiolog z Uniwersytetu Harvarda.

 

Profesor Marc Lipsitch uważa, że koronawirus SARS-CoV-2 w ciągu roku może zarazić nawet 70 proc. ludzkości i prawdopodobnie nie będzie to jednorazowa epidemia. Tego samego zdania jest wielu światowych ekspertów, którzy ostrzegają, że koronawirus z Wuhan będzie piątym endemicznym koronawirusem, czyli takim który zagraża sezonowo.

Dodatkowo eksperci zauważają, że największym „problemem” w trwałym powstrzymaniu wirusa jest to, że większość zachorowań przebiega bardzo łagodnie. Przez to wiele osób móże być nosicielami nie wiedząc o tym.

 

ZOBACZ TEŻ:Kielce: trzecia osoba z podejrzeniem koronawirusa w szpitalu!

 

Na razie w Polsce nie mamy jeszcze potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Uruchomiono jednak specjalną infolinię dla osób, które podejrzewają u siebie zarażenie koronawirusem. Infolinia jest dostępna przez całą dobę pod następującym numerem: 800 190 590.

 

 

Źródło:techwp/pixabay

Komentarze