8 tys. złotych pracując na kasie w Orlenie. Jest jedno „ALE”.

8 tysięcy złotych brutto jako kasjer na stacji Orlen? Brzmi jak żart, ale nim nie jest. Jest jedno „ale”.

Pracując jako kasjer na stacji Orlen można zarabiać 8 tysięcy złotych brutto. Jest to możliwe tylko, jeśli zostanie się pracownikiem stacji w Niemczech. Takie zarobki oferuje Polski Koncern Naftowy kasjerom, którzy rozpoczynają z nim współpracę na stacji w Hamburgu.

To właśnie w  tym mieście ORLEN otworzył nową stację pali. –W Hamburgu otworzyliśmy właśnie kolejną, drugą w Niemczech, stację ORLEN. Strategia ‚ORLEN2030’ przewiduje znaczący wzrost udziału stacji zagranicznych w naszej sieci i konsekwentne ujednolicanie marki – przekazał prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Polski Koncern Naftowy skutecznie stara się pobić niemiecki rynek. Przez lata funkcjonowania u naszych zachodnich sąsiadów PKN Orlen otworzył ok. 600 stacji pod nazwą „Star”. Aktualnie trwa ich rebranding na „Orlen”. Otwierane są także kolejne stacje. Proces rebrandingu rozpoczął się już w 2018 roku.

Jak donosi „Fakt” PKN Orlen w lipcu 2020 roku oferował stawkę 1800 euro miesięcznie kasjerom na stacji paliw w Hamburgu. To licząc po aktualnym kursie euro 8300 zł miesięcznie. Polak, który chciałby podjąć pracę na niemieckiej stacji musi mówić w języku niemieckim, co najmniej na poziomie B2.

Tymczasem mediana zarobków sprzedawców na stacjach PKN Orlen w naszym kraju to 2820 zł brutto miesięcznie. 25 proc. zatrudnionych zarabia jednak więcej niż 3140 zł brutto.Komentarze