Skoki narciarskie: ustawiony konkurs? Zwycięstwo Polaka było wcześniej zasygnalizowane

W sobotnim konkursie doszło do ciekawej pomyłki. Niemiecki realizator przewidział zwycięstwo Dawida Kubackiego?

Podczas sobotniego konkursu Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt Dawid Kubacki po raz kolejny w tym sezonie zaprezentował się znakomicie. Na swoje konto może zapisać kolejne zwycięstwo i dodatkowe punkty w klasyfikacji generalnej PŚ. Oczywistym jest, że wszyscy polscy kibice trzymali kciuki za swojego rodaka i nie ma w tym nic dziwnego. Okazało się jednak, że realizator transmisji zdawał się podzielać te nadzieje, bo przypisał Polakowi zwycięstwo jeszcze przed ostatnim skokiem. 

Czytaj także: TVP Info pokazało mszę św. w rocznicę śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. Wystąpienie prezesa też

W momencie, kiedy zawodnik siada na belce startowej, w transmisji telewizyjnej pojawia się pasek z nazwiskiem zawodnika, narodowością, zdjęciem i liczbą triumfów w indywidualnych konkursach Pucharu Świata. Dawid do tej pory miał na swoim koncie dwa tego rodzaju osiągnięcia, ale na grafice pojawiła się informacja o… trzech. 

O tej z jednej strony zabawnej, ale z drugiej ciekawej pomyłce na swoim twitterze napisał dziennikarz TVP Sport, Paweł Baran

“Dawid #Kubacki w Titisee-Neustadt odniósł trzecie zwycięstwo w karierze, ale… realizator wiedział to już przed skokiem Polaka” – napisał dziennikarz przy zdjęciu z zawyżoną liczbą zwycięstw polskiego skoczka. 

Czytaj także: Federacja piłkarska jak mafia. Platini komentuje sytuację w FIFA

Co ciekawe, jest to siódme z rzędu podium Dawida Kubackiego. Polski skoczek “rozgrywa” właśnie swój sezon życia. Jak pójdzie mu w dzisiejszym konkursie?  Tego dowiemy się już dzisiaj po południu. Pierwsza seria niedzielnego konkursu rozpoczyna się o 15:15.Komentarze