To pytanie z Milionerów rozkłada na łopatki! Jeśli znasz odpowiedź…

na łopatki

„Milionerzy” mimo upływu lat cieszą się ogromną popularnością wśród widzów. Program emitowany w stacji TVN, którego gospodarzem jest Hubert Urbański wracał na antenę trzykrotnie. Pytania jakie padają w teleturnieju niejednokrotnie rozkładają graczy na łopatki, podobnie było w ostatnim odcinku.

„Milionerzy” to teleturniej oparty na brytyjskim formacie „Who Wants to Be a Millionaire” po raz pierwszy pojawił się na antenie stacji TVN 3 września 1999 i był emitowany do 26 stycznia 2003, po raz drugi od 19 stycznia 2008 do 19 grudnia 2010 oraz ponownie od 9 lutego 2017 do dnia dzisiejszego. Format nadal cieszy się dużą popularnością wśród telewidzów, którzy oglądają go ze względu na zaskakujące pytania, które niejednego potrafią rozłożyć na łopatki. Nie inaczej było w środowym pytaniu dotyczącym przysłowia, które kompletnie rozłożyło gracza na łopatki.

 

ZOBACZ:To pytanie było banalne! Uczestniczka „Milionerów” ZALICZYŁA WPADKĘ!

 

Prowadzący teleturniej Hubert Urbański zadał pytanie warte dwa tysiące złotych. Aby na nie odpowiedzieć trzeba było wykazać się dużą znajomością przysłów. Brzmiało ono następująco:

 

Obłuda jest hołdem, jaki występek składa…?

A. hipokryzji

B. grze pozorów

C. wszeteczeństwu

D. cnocie

Gracz bardzo długo myślał nad poprawną odpowiedzią na pytanie. Nie będąc pewnym ostatecznej odpowiedzi skorzystał z pierwszego koła ratunkowego pół na pół, które odrzuciło odpowiedzi A i C. Po długim namyśle uczestnik w końcu zaznaczył odpowiedź D, która była prawidłowym dokończeniem aforyzmu La Rochefoucaulda „Obłuda jest hołdem, jaki występek składa cnocie”.

 

ZOBACZ TAKŻE:TO pytanie rozbiło widzów „Milionerów”! Uczestnika zapytano o…

 

źródła: wiadomosci.gazeta.pl

Komentarze