9-latek uratował życie 3-letniemu kuzynowi! Kiedy maluch zaczął się dusić (…)!

9-letni Timothy Prather jest prawdziwym bohaterem. Chłopiec w przeciwieństwie do dorosłych nie spanikował i uratował życie swojemu 3-letniemu kuzynowi, który zakrztusił się cukierkiem. Maluch i jego rodzice są wdzięczni, ponieważ 9-latek nie zawahał się nawet chwili tylko od razu przystąpił do akcji ratunkowej.

Groźnie wyglądająca sytuacja wydarzyła się w miejscowości Jackson w stanie Tennessee w USA. Timothy Prather i jego 3-letni kuzyn Connor bawili się na rodeo pod czujnym okiem swoich dziadków. W pewnym momencie młodszy z chłopców zaczął bardzo dziwnie się zachowywać. Biegał, płakał i trzymał się za szyję. Chwilę później zrobił się siny. Opiekunowie szybko zorientowali się, że 3-latek zakrztusił się cukierkiem, którego od nich dostał. Dziadek chłopców próbował pomóc Connorowi jednak nie przyniosło to żadnego efektu.

 

Kiedy rodzina spodziewała się najgorszego do akcji ratunkowej przystąpił starszy z chłopców, który złapał kuzyna i zaczął wykonywać chwyt Heimlicha. Stosuje się go jako pomoc przedlekarską w przypadku zadławień. Przedmiot tkwiący w tchawicy w wyniku sprzężenia powietrza w układzie oddechowym zostaje wypchnięty na zewnątrz. Fachowo przeprowadzona akcja ratunkowa przyniosła efekt, ponieważ Connor wypluł cukierka i znów mógł swobodnie oddychać. Timothy nie czuje się bohaterem, a przydatnego chwytu nauczył się z tablicy instruktażowej, która wisi w jego szkole. Jak się okazało lekcja nie poszła na marne i była bardzo przydatna!

ZOBACZ TAKŻE:W sekundzie SPUCHŁO jej GARDŁO i zaczęła się DUSIĆ. Wszystko przez KILKA ZIARENEK..

 

źródła: o2.pl,foto: youtube.com, wideo: youtube.comKomentarze