Naukowcy potwierdzają: kobiety, które piją codziennie PIWO mają…

piwo

Wyniki badań holenderskich naukowców przyniosły niespodziewane rezultaty. Dotyczą one codziennego picia piwa i jego wpływu na organizm.

Eksperyment został przeprowadzony na uniwersytecie Maastricht w Niderlandach w Holandii. Dowiódł on, że mężczyźni, którzy piją pół litra piwa każdego dnia mogą aż o 81 procent cieszyć się dłuższym życiem. 

 

Podobne efekty zaobserwowano także u pań. Kobiety, które piją porównywalne ilości piwa mają szanse wydłużyć swoje życie nawet o 1/3.

 

„Nasze analizy wykazują znacząco pozytywne powiązania między alkoholem a długowiecznością mężczyzn i kobiet” powiedział badacz prof. Dr Piet van den Brandt i jego zespół, którzy wspólnie śledzili nawyki alkoholowe5500 osób przez 20 lat.

 

Według teorii naukowców tylko picie z umiarem może wydłużyć wiek życia i być korzystne dla pracy serca. W grę nie wchodzi nadużywanie jakiegokolwiek alkoholu. Wtedy nie ma wątpliwości, że staje się on trucizną dla organizmu i może prowadzić do uzależnienia.

 

„Wyniki nie powinny być w żaden  sposób wykorzystywane jako motywacja do picia” podkreśla profesor.

 

Tymczasem badacze z Włoch także udowodnili, że picie piwa w umiarkowanych ilościach obniża o 42 proc. w porównaniu do osób niepijących ryzyko wystąpienia chorób serca. Według uczonych idealną ilością jest mniej więcej pół litra piwa dziennie (zawartość alkoholu powinna oscylować w okolicach 5 proc.). Wtedy istnieje największa szansa, że piwo może zapobiegać chorobom układu sercowo-naczyniowego, a nawet wzmacniać układ odpornościowy. 

 

 

ZOBACZ TEŻ:Zagrożona dystrybucja PIWA CORONA! Winny koronawirus!

 

Źródło:popularne.pl

 Komentarze