Bez tego ZWIĄZEK się nie uda! Pary o tym zapominają!

para

Psychiatra i psychoterapeuta prof. Bogdan de Barbaro wyjaśnia co jest fundamentem każdego związku. Pary często o tym zapominają!

Zaufanie, szczerość, szacunek- na tych wartościach niewątpliwie powinien opierać się udany związek, który może przetrwać długie lata. Na samym początku jeszcze na etapie relacji między kobietą, a mężczyzną powinna nam się włączyć jedna istotna cecha. Czy wiesz jaka?

 

„Uważność kojarzy mi się z życzliwą koncentracją na drugiej osobie. W pobliżu tego słowa będą takie pojęcia jak empatia, otwartość emocjonalna, zdolność wmyślania się w drugiego. Bardzo istotnym pojęciem będzie również uwaga, czyli skupione bycie przy tym kimś”–  podkreśla Prof. Bogdan de Barbaro.

 

Dlaczego uważność jest istotna na etapie poznawania się?

 

Pozwala zaobserwować zachowania drugiej osoby, a przy tym słuchać co nasz partner mówi. Często osoby, które zaczynają nową relacją bagatelizują pewne „symptomy”, co prowadzi do rozpadu związku lub stworzenia go nieudanym. Tymi symptonami mogą być chociażby stosunek wobec rodziny, przyjaciół oraz proste zachowania w codziennych sytuacjach. 

 

Eksperci podkreślają, że różowe okulary, które często mamy na nosie w momencie zauroczenia nie powinny nam przysłaniać realnego obrazu na temat drugiej osoby. 

 

 

ZOBACZ TEŻ:W ich ramionach mężczyźni odpływają! ZNAKI ZODIAKU najbardziej PONĘTNYCH KOBIET!

 

Według psychologów jest na to proste rozwiązanie! Gdy poznajesz nową osobę już od pierwszej randki słuchaj i staraj się wysłuchiwać, wsłuchuj się uważnie w to co mówi partner. Nie na darmo mamy dwie pary uszu i jedne usta.

 

 

Źródło:newsweek/pixabayKomentarze