Marek Suski porównał Onet ze zbrodniami nazistowskich Niemiec. Wydawca zamierza podjąć kroki prawne.
„Niemcy są wzorem dbałości o praworządność w Polsce i mają długą tego tradycję. Kiedyś egzekucje dziś ONET!” – napisano w tweecie zamieszczonym na profilu Marka Suskiego w piątek po godz. 16. Wpis posła szybko spotkał się z ogromną krytyką i błyskawicznie został usunięty.
W tym samym momencie na profilu posła opublikowano także wpis, który nadal jest dostępny dla użytkowników Twittera. Wpis został opatrzony listą ofiar i zdjęć egzekucji przeprowadzonej przez żołnierzy hitlerowskich Niemiec w październiku 1942 r.
„12 października 1942 r. Niemcy rozpoczęli serię publicznych egzekucji. Powieszono 50 osób. Większość związana z radomską fabryką broni. Tymczasem ONET prowadzi nagonkę oszczerstw na fabrykę broni w Radomiu. Ciekawe co by pisali gdyby istnieli w latach trzydziestych ub. wieku” – napisano we wpisie.
„Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS o najważniejszym partnerze gospodarczym Polski. A teraz przez chwilę zastanówmy się, gdyby coś podobnego o Polsce napisał jego niemiecki odpowiednik – napisał Sławomir Wikariak z „Dziennika Gazety Prawnej”.
Wobec wpisów opublikowanych na profilu twitterowym Marka Suskiego, Ringier Axel Springer Polska zamierza podjąć kroki prawne. Wydawca swoją decyzję motywuje „krzewieniem mowy nienawiści oraz rozpowszechniania oszczerstw przez Pana posła Marka Suskiego” – powiedziała Karolina Sznajder, Dyrektor Komunikacji Ringier Axel Springer Polska.