Jej osoba zainteresowała Polaków bardziej, niż sam fakt prezydenckich nominacji. Gdy prezydent Karol Nawrocki powoływał swoich doradców, obiektywy aparatów skierowały się w stronę jednej osoby – Magdaleny Hajduk. Elegancka, piękna i pewna siebie urzędniczka momentalnie rozpaliła dyskusje: kim jest kobieta, która pojawiła się u boku głowy państwa?
Skradła wszystkim show
Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Karol Nawrocki wręczył nominacje doradcom etatowym i społecznym.
Dziękuję za to, że jesteście państwo ze mną i że przyjęliście moje zaproszenie do ciężkiej pracy przez najbliższe 5 lat
– mówił prezydent. Jednak to nie słowa Nawrockiego, a obecność Magdaleny Hajduk rozpaliły wyobraźnię komentatorów i internautów.
Kim jest tajemnicza doradczyni?
Oficjalna biografia przedstawiona przez Kancelarię Prezydenta zdradza, że Hajduk to nie tylko zjawiskowa kobieta, ale też ekspertka z imponującym CV. Ukończyła International MBA na Politechnice Gdańskiej oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Gdańskim. Jej praca dyplomowa w IPN dotyczyła transformacji cyfrowej, a magisterska – targetowania przekazu reklamowego w Internecie.
Od ponad 20 lat związana jest z komunikacją społeczną, marketingiem i nowymi technologiami. Od 2021 r. kierowała Biurem Nowych Technologii w IPN, a wcześniej odpowiadała za komunikację i promocję w Muzeum II Wojny Światowej.
Sukcesy, nagrody i miliony odbiorców
W czasie pandemii, to właśnie ona sprawiła, że Muzeum II Wojny Światowej przeniosło swoją działalność do Internetu. Jej strategia przyniosła 35 milionów wyświetleń i międzynarodowe nagrody. Teraz ma przenieść swoje doświadczenie do Kancelarii Prezydenta, gdzie zajmie się kwestiami związanymi z nowymi technologiami i innowacjami.
Nowa gwiazda Pałacu Prezydenckiego
Magdalena Hajduk w Pałacu Prezydenckim to nie tylko ekspertka, ale i nowa medialna twarz prezydentury Karola Nawrockiego. Jej nazwisko z pewnością jeszcze nieraz pojawi się w nagłówkach: zarówno w kontekście polityki, jak i niezwykłej prezencji, która zrobiła furorę podczas poniedziałkowej uroczystości.
Wiktoria Sikorska
