A. Halicki: „Lepiej mają ci, którzy nie pracują…”

Andrzej Halicki polityk Platformy Obywatelskiej odniósł się w ostatnim wywiadzie udzielonym dla „Wirtualnej Polski” do programów rozdawniczych Prawa i Sprawiedliwości.

 

Kwestie socjalne są dziś bardzo ważną kwestią w polskiej polityce. Często tematy rozmów dziennikarzy z politykami ograniczają się jedynie do pytań: „zabierzecie 500 plus”. Jak widać programy rozdawnicze, które dla innych stanowią wsparcie rządu dla rodzin, dla innych zaś jednak „uczą nie pracować”.

 

Ostatnio Małgorzata Kidawa – Błońska, kandydatka Platformy Obywatelskiej powiedziała, że wsparcie należy się przede wszystkim ludziom pracującym, a nie tym, którzy żyją na koszt państwa. Choć, jak przekonywała Kidawa, są ludzie, którym trzeba pomagać, to jednak trzeba się zastanowić gdzie są granicę między pomocą a fundowaniem życia na koszt państwa. Bo później dzieci uczą się od niepracujących rodziców, że bez pracy są pieniądze.

 

Andrzej Halicki również zabrał głos w tej sprawie. Prominentny działacz opozycji powiedział:

Trzeba wspomagać potrzebujących, słabszych, ale nie może być tak, że ci niepracujący, mają czasem lepiej, niż ci pracujący

 

Jednocześnie Halicki stwierdził, że program 500 plus nie zostanie zlikwidowany, nawet gdyby to Platforma rządziła. Mówił:

 

500 plus program do naprawy, który uczyni ten projekt dużo bardziej sprawiedliwym, racjonalniej gospodarującym miliardami, które są na niego przeznaczane (…) Należy wspomagać wszystkich tych, którzy mają mało, ale polityka państwa musi być skierowana na motywowanie do pracy

 

ZOBACZ: Cejrowski o geście Lichockiej: „Powinna obronić swój środkowy palec, a nie uciekać!”

 

Źródło: Wirtualna Polska

Komentarze