A jednak! Są ostateczne wyniki testów na koronawirusa u polskich skoczków!

Znamy już ostateczne wyniki testu na koronawirusa u polskich skoczków!


W środosy poranek w Oberstdorfie, odbyły się kolejne testy PCR na obecność koronawirusa u polskich skoczków i trenerów. – Wszystkie wyniki były negatywne – powiedział WP Sportowe Fakty
 Jan Winkiel.  Siedmiu naszych reprezentantów weźmie udział w czwartkowych kwalifikacjach do konkursu w Ga-Pa.

69. Turniej Czterech Skoczni stanął pod znakiem licznych testów. Nadal nie opadły emocje po testach polskich skoczków przed zawodami w Obersdorfie. PZN musiał nawet składać oficjalny protest.

– Wszyscy nasi skoczkowie i trenerzy otrzymali negatywne wyniki – powiedział WP SportoweFakty Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

Aktualne wyniki będą ważne w trakcie sylwestrowej oraz noworocznej rywalizacji w Ga-Pa. Siedmiu polskich zawodników weźmie udział w kwalifikacjach, które odbędą się w czwartek. Na liście znaleźli się : Maciej Kot, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki oraz wicelider 69. TCS Kamil Stoch.

Środa nadal była jednak nerwowa. Wyniki testów nie zostały ujawnione – jak zapowiadano – o godzinie 14.00. Według ustaleń portalu WP Sportowe Fakty polscy skoczkowie wyniki poznać mogliby nawet dopiero w czwartkowy poranek.– W tym turnieju nic mnie już nie zdziwi – powiedział WP Sportowe Fakty nas Jan Winkiel. Wyniki pojawiły się jednak przed 22.00.

Nieco wcześniej niemieckie media sugerowały, że polscy skoczkowie nie przestrzegali zasad reżimu sanitarnego podczas podróży do Oberstdorfu.”Podróżowali jednym mikrobusem” – czytaliśmy na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Plotki szybko zdementował sekretarz Generlany PZN Jan Winkiel.

 Komentarze