A to wiadomość! W Kielcach zniesiono „zakaz organizowania imprez z udziałem ptaków”(!?)

Na stronie kieleckiego Urzędu Miasta pojawiła się wiadomość pod frapującym tytułem „Zniesiono czasowy zakaz organizowania imprez z udziałem ptaków”.

Pierwsze skojarzenie jest takie, że ptaki organizowały jakieś imprezy, że później wprowadzono zakaz imprezowania, a teraz go zniesiono. Chodzi jednak o coś zupełnie innego!

 

pixabay

 

Wyjaśnienie jest całkiem proste, choć faktycznie na pierwszy rzut oka, tytuł artykułu wprowadza w błąd. Na szczęście, ptaki w Kielcach jak do tej pory, samodzielnie nie organizują imprez (!). Chodziło raczej o wystawy czy targi:

 

W Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego w dniu 21 maja 2021 r. poz. 1822, zostało opublikowane Rozporządzenie nr 6/2021 Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 20 maja 2021 r. w sprawie uchylenia rozporządzenia nr 5/2021 z dnia 28 kwietnia 2021 r. w sprawie wprowadzenia zakazu organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów z udziałem ptaków na terenie województwa świętokrzyskiego.

– czytamy na stronie Urzędu Miasta Kielce.

 

Sam zakaz związany był z pojawieniem się ognisk ptasiej grypy:

 

Zakaz ten miał związek ze stwierdzeniem ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) oraz potwierdzeniem obecności wirusów u drobiu i dzikiego ptactwa na terenie województwa świętokrzyskiego.

 

Zatem teraz ptaki w Kielcach mogą do woli ćwierkać i stroszyć piórka 🙂

 

źródło: um.kielce.pl

 

Zobacz też: Kajra obiecała mężowi loda. Sławomir musi spełnić jeden warunek!

 Komentarze