Abp Gądecki: „Potrzebujemy nawrócenia ekologicznego”

Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz były metropolita poznański, mówił ostatnio o konieczności nawrócenia ekologicznego. Ekologia, jak się okazuje, jest również tematem podejmowanym przez polskich dostojników kościelnych.

 

Ekologia tematem kazań

Arcybiskup Stanisław Gądecki ostatnio zaapelował o ekologiczne nawrócenie. Z kolei kilka tygodni temu metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w katedrze na Wawelu mówił o tym, że ekologia nie może być religią. Nawiązał też do postawy szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg. Ta wypowiedź, niemal jak wszystkie słowa abpa Jędraszewskiego, spotkały się z niezadowoleniem lewicowych środowisk.

 

Abp Gądecki: „Potrzebujemy nawrócenia ekologicznego”

Abp Gądecki powiedział: „Niektórzy chrześcijanie drwią z troski o środowisko naturalne (…) Inni są bierni i niechętnie zmieniają swoje przyzwyczajenia. Tymczasem dzisiejszy kryzys ekologiczny jest wezwaniem do głębokiego wewnętrznego nawrócenia. Potrzebujemy nawrócenia ekologicznego, bo bycie obrońcami dzieła Bożego stanowi istotną część uczciwego życia.

 

ZOBACZ: Kolejne protesty przeciwników arcybiskupa Jędraszewskiego!

Ekologia prowadzi do Boga?

Były metropolita poznański zauważa, że: „Nawrócenie ekologiczne winno pobudzać nas do szczodrej i serdecznej troski o świat, który jest darem otrzymanym dzięki miłości Ojca (…) Winno nas ono prowadzić do rozwijania własnej kreatywności i entuzjazmu, do ofiarowywania siebie Bogu jako »ofiary żywej, świętej, Bogu przyjemnej«. Trzeba więc, abyśmy nie tylko dbali o ekologię środowiska naturalnego, ale również o ekologię naszych serc”

 

Źródło: wp.plKomentarze