AFERA w domu pomocy społecznej! Urzędnikom OPADŁY ręce!

Wielka afera w domu pomocy społecznej! Urzędnikom po prostu opadły ręce! Co się stało?

Wojewoda Lubelski powiadomił prokuraturę o aferze w prywatnym domu opieki „A w sercu maj” w Woli Czołnowskiej.

Koronawirusem zakażono tam 28 mieszkańców, w tym 10 osób hospitalizowano!

Zobacz także: TA śmierć wstrząsnęła wszystkimi! Nie żyje ZNANY podróżnik!

Fot. Pixabay

Albin Mazurek, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, zapewnił że podjęto już działania, które mają na celu wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

Przeprowadzono szczepienia u 37 pensjonariuszy.

– W związku z zaistniałą sytuacją Wojewoda Lubelski podjął decyzję o zawiadomieniu Prokuratury Rejonowej w Puławach o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez kierownictwo i pracowników placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym i w podeszłym wieku, prowadzonej w ramach działalności gospodarczej, pn. Dom Seniora „A w sercu maj” – poinformował Albin Mazurek.

O jakie naruszenia chodzi? Mogło dojść do narażenia pensjonariuszy placówki na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i niewykluczone, że nie udzielono im pomocy w dostępie do świadczeń medycznych.

– W obecnej sytuacji Wydział Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie nie ma możliwości przeprowadzenia kontroli doraźnej w placówce z uwagi na aktywne ognisko koronawirusa, jednakże służby Wojewody na bieżąco monitorują sytuację epidemiczną w Domu Seniora „A w sercu maj” i w zależności od jej rozwoju będą podejmować kolejne konieczne działania – dodał Mazurek.

Wydział Polityki Społecznej zaproponował przydzielenie do tego domu środków ochrony indywidualnej i dezynfekcji z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych.

Zobacz także: Premier ogłosił WAŻNĄ decyzję! Chodzi o 200 mln dolarów!

Fot. Pixabay
Źródło: RPOKomentarze