AFERA W SZKOLE! KATECHETA USIŁOWAŁ ZERWAĆ Z UCZNIA…

AFERA W SZKOLE! KATECHETA USIŁOWAŁ ZERWAĆ Z UCZNIA…

W jednej ze szkół wybuchła afera po tym jak katecheta usiłował zerwać z ucznia…

Do niecodziennej sytuacji doszło w jednej ze szkół w Kudawie-Zdrój. Katecheza rozkazał uczniowi zdjęcie serduszka WOŚP, które miał na bluzie.

 

„Co roku szkoła aktywnie włącza się w zbieranie funduszy dla WOŚP. Zespół Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdrój mogł się pochwalić 39 wolontariuszami WOŚP. Aktywnie włączają się nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele”- potwierdził dyrektor placówki Jerzy Łukasik.

 

Tymczasem na lekcji religii katecheta powiedział co myśli o Wielkiej Orkiestrze Świąteczne Pomocy. Przekonał się o tym m.in. 15-letni Mikołaj, który na lekcję religii wszedł w bluzie, na której miał przyklejone serduszko WOŚP.

 

Katecheta zażądał, by uczeń zdjął naklejkę. Przekonywał, że uczniowie powinni dawać pieniądze na Caritas, zaś Owsiak jest „złodziejem i oszustem”.

 

To zbulwersowało nie tylko uczniów, ale także ich rodziców. O całej sprawie zrobiło się głośno, gdy tata Mikołaja opisał niemiłą historię na swoim Facebooku. 

Po tym jak katecheta chciał zerwać serduszko WOŚP z bluzy ucznia, mężczyzna odbył długą rozmowę z dyrektorem placówki.

 

ZOBACZ TEŻ:13-latek ZMARŁ po lekcji WF-u. Nauczyciel pójdzie do więzienia!

 

„Zwróciłem uwagę nauczycielowi na niestosowność tego zachowania, potrzebę wyjaśnienia młodzieży niezręczności sformułowań i przeproszenia. Zaręczam, że nie pozwolę na żadne negatywne reakcje w stosunku do ucznia. W tej rozmowie mocno podkreśliłem, że każda lekcja i każdy przedmiot ma powiązanie z podstawą programową, powinny na niej być poruszane problemy, sprawy skorelowane z tematem”– powiedział dyrektor szkoły.

 

Katecheta miał przeprosić uczniów za swoje zachowanie. Nie wiadomo, czy bedą to jedyne konsekwencje wobec jego niestosownego zachowania.

 

 

Źródło:popularne.pl

Źródło zdjęcia:YouTubeKomentarze