AFERA ze szczepionkami! NFZ masowo sprawdza szpitale.

Afera szczepionkowa. NFZ kontroluje kolejne szpitale ws. sczepień przeciwko COVID-19.

Narodowy Fundusz Zdrowia  aktualnie przeprowadza 11 kontroli w placówkach szpitalnych w całej Polsce ws. prawidłowości szczepień w tzw. grupie zero. Skąd kontrole? To efekt afery szczepionkowej, która miała miejsce w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

– Kontrole są prowadzone w Szpitalu Powiatowym w Śremie, Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu, szpitalu w Opatowie, Zespole Opieki Zdrowotnej w Nysie, w Krapkowickim Centrum Zdrowia, Specjalistycznym Szpitalu im. Dr. Sokołowskiego w Wałbrzychu, Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia, Powiatowym Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu, Samodzielnym Publicznym ZOZ w Parczewie oraz Wielospecjalistycznym Szpitalu SP ZOZ w Zgorzelcu – powiedziała Wirtualnej Polsce Sylwia Wądrzyk, dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Narodowego Funduszu Zdrowia. Co weryfikują kontrolerzy? Otóż sprawdzane jest czy…

szczepienia odbywają się zgodnie z przyjętymi zasadami. Póki co postępowania sprawdzające są w toku. Ich wyniki mają zostać zaprezentowane po zakończeniu czynności. Kontrola w Szpitalu Powiatowym w Śremie została rozpoczęta po tym, jak poza kolejnością zaszczepiono starostę Zenona Jahnsa.

Z kolei w Wałbrzychu chodzi o szczepienie lekarzy, który nie pracują na oddziale covidowym. W Szpitalu Św. Leona w Opatowie poza kolejnością zaszczepił się starosta Tomasz Staniek. Po ujawnieniu tego faktu musiał on opuścić struktury PiS.

 Komentarze