Agata Duda opublikowała WYMOWNE WIDEO! Jej słowa WZRUSZAJĄ do łez!

17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. Zobaczcie, co nagrała z tej okazji Pierwsza Dama – Agata Duda.

Każdego roku, przedwcześnie rodzi się około 15 milionów dzieci na całym świecie. Właśnie dziś obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji Pierwsza Dama – Agata Duda nagrała bardzo wymowne wideo, w którym poruszyła temat wcześniactwa.

Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Wcześniaka. Z tej okazji składam najlepsze życzenia wszystkim dzieciom urodzonym przed terminem oraz ich dzielnym rodzicom. Gorąco dziękuję także lekarzom i pielęgniarkom, którzy niosą ratunek wcześniakom – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza Dama opowiedziała, jakie zmiany będą mogli zauważyć dziś osoby przechodzące obok Pałacu Prezydenckiego.

Tradycyjnie już siedemnastego listopada Pałac Prezydencki zostanie podświetlony na fioletowo. Jest to znak solidarności i wsparcia w walce o życie i zdrowie wcześniaków. Zbyt wczesne przyjście na świat zdarza się nawet przy co dziesiątym porodzie. Związane z tym problemy dotykają więc – w różnym stopniu – dziesiątków tysięcy dzieci rocznie – mówi.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Pierwsza Dama (@pierwszadama_akd)

Wcześniaki są uosobieniem kruchości i delikatności, ale zarazem też niezwykle silnej woli życia. Dzięki współczesnym osiągnięciom medycyna skutecznie pomaga przetrwać pierwsze, najtrudniejsze chwile. Chcę wyrazić najwyższe uznanie i wdzięczność lekarzom, położnym i pielęgniarkom zaangażowanym w opiekę nad maluszkami – dodała.

Źródło: Instagram

Zdjęcie: Instagram/AgataDudaKomentarze