Agenci CBA zatrzymali dziennikarza TVN!

Marek K. został zatrzymany przez agentów CBA – nieoficjalnie potwierdził portal tvp.info. Mężczyzna jest jednym z siedmiu zatrzymanych, którzy powoływali się między innymi na wpływy w spółkach Skarbu Państwa oraz ich służbach. 

Marek K. jest dziennikarzem TVN Turbo, który prowadzi programy motoryzacyjne. Stacja telewizyjna opisuje go jako byłego złodzieja, który teraz prowadzi program „Złodziej”. Prezenter ma szerzyć wiedzę o tym, jak ustrzec się przed kradzieżą pojazdu.

Do zatrzymania doszło kilka dni temu. Zatrzymani to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta powoływała się na wpływy w instytucjach publicznych, m. in. organy ścigania oraz spółki Skarbu Państwa, którymi są Powszechny Zakład Ubezpieczeń i PKN Orlen.

CBA ustaliło, że biznesmeni nie mieli żadnego związku z tymi spółkami. Za płatną protekcję mieli przyjąć ponad 1 mln złotych łapówki – ustalili śledczy.

W tej sprawie śledztwo nadzoruje Śląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej. Trzej zatrzymani to lokalni biznesmeni, a do przestępstw doszło w tym roku. To właśnie oni usłyszeli zarzut korzyści majątkowych w zamian za bezprawne załatwienie spraw.

Pozostałym czterem zatrzymanym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu płatną ochronę oraz przyjęcia za nią korzyści majątkowych.

Wobec jednej osoby Sąd zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, natomiast wobec sześciu osób – tymczasowy areszt.

Źródło: tvp.infoKomentarze