Agresywna SROKA zabiła rowerzystę. To nie pierwszy tego typu przypadek

sroka

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, są na świecie ptaki, które… polują na ludzi! Ich agresja nie jest wprawdzie spowodowana instynktem łownym, a raczej obroną swojego terytorium, niemniej jednak stanowią naprawdę poważne zagrożenie. Do takich ptaków należy sroka australijska.  

76-letni Australijczyk zginął po zderzeniu z płotem, które spowodowała atakująca go sroka australijska. Mężczyzna chciał uniknąć zderzenia z pikującym na niego ptakiem i wjechał wprost w słupek ogrodzenia w Nicholson Park w Wollongong.

 

ZOBACZ TEŻ: Student był gotów zrobić wszystko, by uniknąć spotkania z rodzicami. Teraz srogo pożałuje swojego pomysłu!

 

Mimo szybkiej akcji ratowniczej i zaangażowania śmigłowca do transportu rannego, nie udało się go uratować. Lekarze ze szpitala w St. George musieli stwierdzić po kilku godzinach zgon.

 

Sroki australijskie różnią się od swoich europejskich krewnych. Są większe i znacznie bardziej agresywne. Szczególnie gdy zaczyna się ich okres godowy – wtedy atakują każdego, kto wejdzie na ich terytorium i kogo uznają za zagrożenie. O tym jak bardzo potrafią zatruwać życie niech świadczy decyzja pewnej lokalnej rady z Sydney, która zarządziła odstrzał wyjątkowo agresywnej sroki, która od lata była zagrożeniem dla mieszkańców okolicy. 

 

Atak tego ptaka może nawet zakończyć się wizytą w szpitalu. Zaś jeśli spotka nas pech i np. uciekając przed nią wpadniemy pod samochód, lub tak jak ten nieszczęśny 76-latek wjedziemy w płot, skutki mogą być jeszcze bardziej opłakane.

 

o2.pl/ foto: pixabay Komentarze