AKCJA DEMOKRACJA! Zobacz, w jaki sposób protestują!

Akcja Demokracja – Fundacja wychodzi na ulicy Warszawy, protestują w czytelny sposób w postaci dwóch billboardów z cytatami braci Kaczyńskich. 

 

Protest przeciwko „próbom przejęcia kontroli nad sądami przez polityków” – tłumaczą organizatorzy protestu – członkowie Fundacji Akcja Demokracja. Billboardy z cytatami z wypowiedzi Lecha i Jarosława Kaczyńskich, w sprawie Krajowej Rady Sądownictwa, zawisły w Warszawie.

 

Celem tego zabiegu jest ukazanie różnicy poglądów, braci Kaczyńskich, w ocenie Krajowej Rady Sądownictwa. „Popierany przeze mnie podczas obrad Okrągłego Stołu postulat utworzenia Krajowej Rady Sądownictwa stanowił ważny krok na drodze do uczynienia z Polski demokratycznego państwa prawa” – to właśnie te słowa Lecha Kaczyńskiego, cytowane z listu napisanego z okazji dwudziestolecia Krajowej Rady Sądownictwa w 2010 roku, wypisano na jednym z billboardów.  

 

Na drugim, umieszczonym poniżej znajduje się cytat Jarosława Kaczyńskiego z wywiadu udzielonego tygodnikowi „Gazeta Polska”: „Krajowa Rada Sądownictwa to jest niewątpliwie instytucja postkomunistyczna”. Warto zwrócić uwagę na kolorystyczne rozróżnienie obu tablic oraz zamieszczenie ich nieopodal budynków rządowych – siedziby Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Piotr Cykowski (Akcja Demokracja) w otwarty sposób krytykuje zmiany proponowane przez Zbigniewa Ziobrę, mówiąc, że „nakładają polityczny kaganiec na wymiar sprawiedliwości”.

 

Fundacja Akcja Demokracja tłumaczy, że celem projektu jest protest „przeciwko próbom przejęcia kontroli nad sądami przez polityków”. „Nie chcemy, by sprawiedliwość w Polsce wymierzali politycy” – podkreślili. Fundacja zajmuje się również zbieraniem podpisów pod listem otwartym do władz RP pt. „Sądy wolne od polityków”, który podpisało ponad 10,5 tys. osób. 

 

źródło: PAP

fot.: akcjademokracja.plKomentarze