Aktor „Czasu Honoru” w ogniu krytyki. Nawet brat się od niego odcina!

Antonii Pawlicki (37 l.) to aktor znany między innymi z seriali takich jak „Czas Honoru”, „Echo serca”, czy w „Rytmie serca”.

Kilka dni temu aktor zatrzymał auto Fundacji Pro-Prawo do Życia nazywając ją „szatańską ciężarówką”. Całym zdarzeniem Antonii Pawlicki pochwalił się w sieci, bo zamieścił filmik ze zdarzenia (tutaj).

Część osób pochwaliło aktora za jego „obywatelskie zatrzymanie”. Większość jednak była oburzona. Pod postem Pawlickiego pojawiło się wiele słów krytyki, ale i rozczarowania postawą gwiazdy „Czasu Honoru”. Głos zabrał też Rafał Ziemkieiwcz, który wyśmiał całą sprawę (zobacz tutaj).

 

Do sprawy odniósł się też starszy brat Antoniego – Jan Pawlicki. Były dyrektor programowy w TVP, a obecnie dokumentalista zamieścił serię tweetów dotyczących aktora.

 

Jan Pawlicki – https://twitter.com/Jan_Pawlicki

 

Napisał, że nie rozumie jak to możliwe, że młodszy brat nie wyznaje wartości wyniesionych z domu. Wyraził także żal z powodu zachowania Antoniego:

 

Jak pewnie zauważyliście, a może nie, dorośli ludzie różnią się między sobą. Ważne, żebyśmy zachowali dla siebie minimum szacunku, bez którego nie ma żadnej wspólnoty: czy to rodzinnej czy narodowej👇🏻

·

Nie jesteśmy jedyną w Polsce rodziną podzieloną przez poglądy polityczne i wyznawane wartości. Mogę jedynie wyrazić żal, że mój brat stanął po stronie lewackich niszczycieli życia, tradycji i patriotyzmu👇🏻

·

To jego wybór, nic mi do tego. Parę lat temu, gdy ja szedłem w Marszu Niepodległości, Antek wsparł Kolorową Niepodległą, czy jak się tam wtedy ten antifiarski cyrk nazywał👇🏻

·

Nie wyobrażam sobie deklaratywnego przywiązania to tego wszystkiego, co wynieśliśmy z domu, z jednoczesnym opowiadaniem się po stronie osób nawołujących do nienawiści wobec katolików i okazujących pogardę wobec wiary👇🏻

·

Jak pisze św. JP II w encyklice Evangelium Vitae
„w wypadku prawa wewnętrznie niesprawiedliwego, jakim jest prawo dopuszczające przerywanie ciąży i eutanazję, nie wolno się nigdy do niego stosować ani uczestniczyć w kształtowaniu opinii publicznej przychylnej takiemu prawu”

 

Jak widać, w każdej rodzinie pojawiają się wielkie rozbieżności poglądowe.

 

>>>Nagi Protest we Wrocławiu. Zobacz zdjęcia!

 

https://twitter.com/Jan_Pawlicki/status/1332256091909054464?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet

 Komentarze