Aktorzy „Na Wspólnej” ZWOLNIENI – jest oświadczenie produkcji.

Serial TVN „Na Wspólnej” przynajmniej na razie zniknie z anteny. Produkcja rozwiązała umowy z aktorami.

„Na wspólnej” przestaje być emitowane, produkcja rozwiązała umowy z aktorami. Wobec pojawiających się w tej sprawie wielu komentarzy, postanowiono wydać specjalne oświadczenie. Pojawiły się głosy, że aktorom obniżono wynagrodzenia.

-Postawiono nas pod ścianą. Firma Fremantle, która produkuje 'Na Wspólnej’, rozwiązała z nami umowy o dzieło z dnia na dzień. Była nawet informacja, że jak nie podpiszemy rozwiązania umowy, nie dostaniemy wynagrodzenia za marzec. Firma, by przetrwać, musi się desperacko ratować. Dlatego okrojono nam wypłatę za poprzedni miesiąc mimo zrealizowania naszej pracy – powiedziała Sylwia Gliwa w rozmowie z dziennikiem Fakt.

Fani „Na wspólnej” bardzo zaniepokoiła cała sytuacja. Pojawiła się jednak dobra wiadomość. Stacja TVN potwierdza, że serial wróci na antenę. Jednak póki co nie wiadomo kiedy to nastąpi. W sprawie wobec udzielonego przez Sylwię Gliwę wywiadu, głos zabrała produkcja serialu Fremantle Media.

Priorytetem FremantleMedia Polska jest zapewnienie bezpieczeństwa swoich przedstawicieli, pracowników, współpracowników i podwykonawców zaangażowanych w produkcję serialu „Na Wspólnej”. Wobec zaistniałego stanu epidemii i realizując wytyczne instytucji państwowych i międzynarodowych, podjęliśmy wspólnie z TVN trudną decyzję o zawieszeniu produkcji serialu.

Mając na uwadze regulacje wewnętrzne FremantleMedia oraz oczekiwania partnerów, niezwłocznie po podjęciu decyzji przystąpiliśmy do rozliczania zrealizowanych prac oraz uzgodnienia zasad dalszej współpracy.

Treść uzgodnień z osobami zaangażowanymi w produkcję jest objęta poufnością. Zaproponowane przez FremantleMedia Polska zasady współpracy mają na celu przede wszystkim zapewnienie możliwości wznowienia produkcji niezwłocznie po ustaniu stanu zagrożenia. Zasady te zostały dobrowolnie zaakceptowane przez uczestników produkcji, a ich przyjęcie nie było warunkiem rozliczenia wykonanych prac.

– czytamy w oświadczeniu.

Komentarze