Aktywistka odklejona od bramy MEN nie spodziewała się TAKICH konsekwencji!

W ostatnich tygodniach przetaczają się przez Polskę protesty. A to z powodu zamknięcia kraju, innym przeciwko zakazowi aborcji, jeszcze inni protestują z powodu tzw. piątki dla zwierząt.

Co więcej protestacyjna kreatywność Polaków wschodzi na prawdziwe wyżyny. Na Strajku Kobiet aktorka Karolina Micuła pokazała się bez stanika (zobacz tutaj). Z kolei kilka dni temu Lotna Brygada Opozycji zorganizowała zabawny happening przeciwko dotacjom na zespoły disco-polo. W efekcie Policja musiała podjąć nietypową interwencję polegającą na ściągnięciu pokaźnych rozmiarów majtek z bramy Ministerstwa Kultury(!) (zobacz tutaj).

 

Teraz przyszła pora na kolejną intrygującą formę protestu. Anita Sobiechowska przykleiła się do bramy Ministerstwa Edukacji. Jak powiedziała w wywiadzie, już po odklejeniu przez ratowników medycznych, jej działanie było w pełni świadome:

 

Ręka jest poparzona (…) Cyjanoakryl po prostu powoduje poparzenia pierwszego stopnia, więc dosyć, dość boli, ale nic trwałego takiego się nie stało. (…) Czuję się dobrze, generalnie jestem troszkę zmęczona, ścierpnięta, siedziałam tam dosyć długo (…)

Postanowiłam siedzieć tam tak długo aż minister Czarnek poda się do dymisji. Nie udało się, policja wezwała ratowników, którzy w interwencji po prostu rozkleili mnie z tej bramy.

 

Co takiego Anita Sobiechowska – aktywistka Extinction Rebellion – chciała osiągnąć przez przyklejenie się do bramy?

 

Aczkolwiek to nie kończy zupełnie działań. Będziemy walczyć dalej, żeby Ministerstwo Edukacji było ministerstwem edukacji a nie ministerstwem homofobii i rasizmu.

 

 

Działaczka z pewnością liczyła się z tym, że będzie boleć ją ręka. Być może jednak nie spodziewała się dalszych konsekwencji. Tymczasem jak donosi TVP INFO, poseł Prawa i Sprawiedliwość, Jan Mościcki żąda obciążenia Anity Sobiechowskiej kosztami akcji ratowniczej. Samo zachowanie aktywistki nazywa „skrajną głupotą”. Chyba takich konsekwencji działaczka się nie spodziewała.

 

>>>Kompromitujące zdjęcia na profilu posła PIS. Ale ma sekretarkę! (FOTO)

 

https://twitter.com/PatrykSykut


Komentarze