ALARM Głównego Inspektoratu SANITARNEGO ws. epidemii koronawirusa! Zaleca się…

Nowy groźny koronawirus zbiera swoje żniwo w Chinach. Odnotowano już kolejne przypadki zachorowań w innych krajach. Główny Inspektorat Sanitarny alarmuje.

Koronawirus z Chin dostał się do ludzkiego organizmu najprawdopodobniej poprzez zjedzenie nieświeżych owoców morza z lokalnego targu w chińskim mieście Wuhan. Badania naukowców wykazały, że wirus rozprzestrzenia się z człowieka na człowieka. Głównymi objawami zarażenia koronawirusem są: niewydolność oddechowa gorączka, ból głowy i gardła, kaszel i utrata apetytu. Na lotniskach na całym świecie zwiększono kontrole pasażerów samolotów. Wirus dotarł już do Tajlandii, Japonii, Korei Południowej, na Tajwan oraz wykryto przypadki osób zarażonych w Stanach Zjednoczonych.

W środę władze Chin poinformowały o liczbie 571 zarażonych osób i 17 zmarłych. Korona wirus oznaczony jako 2019-nCoV rozprzestrzenił się na inne rejony państwa, a także i kraje. W mieście Wuhan wstrzymano komunikację miejską. Władze Chińskiej Republiki Ludowej proszą mieszkańców, aby opuszczali miasto tylko w razie szczególnej konieczności. Podróżnym natomiast zaleca się omijanie Wuhan.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielka WTOPA Zenka MARTYNIUKA! Nie pozostawiono na nim suchej nitki

Główny Inspektorat Sanitarny w Polsce alarmuje. Osoby powracające do kraju z Chin, a w szczególności z miasta Wuhan, odczuwające dolegliwości ciężkiej grypy powinny jak najszybciej zgłosić się do izby przyjęć oddziału zakaźnego. W związku z trwającym w Polsce oraz w pozostałych krajach półkuli północnej sezonie zachorowań rekomendowane jest także zaszczepienie się przeciw grypie.

 

źródło: mirror.co.uk, onet.pl

fot pixabayKomentarze