Alarm w rejonie Zatoki Gdańskiej! Zagrożenie życia i zdrowia ludzi!

Osoby przebywające w rejonie Zatoki Gdańskiej otrzymały dziś sms-owe alerty.

Dotyczą one neutralizacji, jaka będzie miała miejsce na terenie Zatoki Gdańskiej. Mieszkańcy tego obszaru otrzymali takie wiadomości:

 

Uwaga! 16.06 od 8:00 do 15:00 neutralizacja niewybuchu miny morskiej. Nie zbliżaj się do plaż na odcinku Rewa –  Gdańsk Westerplatte. Śledź komunikaty.

 

Jak podaje Urząd Miasta w Gdyni:

 

w dniu 16.06.2020 r. / WTOREK / od godz. 07.00 Marynarka Wojenna w uzgodnieniu z Urzędem Morskim w Gdyni będzie realizowała operację neutralizacji niewybuchu – miny morskiej z okresu II wojny światowej, zalegającej na dnie Zatoki Gdańskiej w rejonie wejścia południowego Portu Gdynia.
Ewentualny niekontrolowany wybuch miny stanowić będzie bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia ludzi przebywających w określonych przez Marynarkę Wojenną strefach zagrożenia.

 

Zobacz też: Biegał po Helu. Na plaży znalazł coś fantastycznego! (FOTO)

 

Z uwagi na duże zagrożenie, wszystkie osoby przebywające w tym rejonie dostały sms-owe ostrzeżenia. Osoby przebywające w Gdyni powinny zastosować się do poniższych wytycznych:

 

We wtorek 16.06.2020 r. od godz. 07.00 obowiązują zakazy:
1. korzystania z akwenu morskiego przy pomocy środków pływających w strefie wyznaczonej przez Urząd Morski w Gdyni,
2. kąpieli w wodach Zatoki Gdańskiej wzdłuż CAŁEGO wybrzeża na terenie Gdyni,
3. przebywania w terenie otwartym w rejonie Plaży Śródmieście, Basenu Żeglarskiego oraz Skweru Kościuszki /Al. Jana Pawła II/ w rejonie Uniwersytetu Morskiego i Akwarium Gdyńskiego.

 

Tym samym tłoczny zazwyczaj bulwar gdyński, czy plaże 16 czerwca powinny być całkiem puste, by nikomu nic się nie stało.

 

W przypadku niekorzystnej pogody neutralizacja niewybuchu zaplanowana na 16 czerwca, zostanie przeniesiona na 17.06.

 

 

źródło: gdynia.pl

zdjęcie ilustracyjne: wsieci24.pl

Komentarze