Ale akcja! Mikołaje na Motocyklach przejechali przez… [FOTO]

Ale akcja! Mikołaje na Motocyklach przejechali przez… [FOTO]

Mikołaje na Motocyklach to nietypowy, ale jakże sympatyczny, widok!

Najczęściej jeżdżących na motocyklach kojarzymy – niestety – z tak zwanymi „dawcami narządów”. Tymczasem trójmiejscy motocykliści pokazali się z zupełnie innej strony. Otóż kolejny – bo już siedemnasty – raz zorganizowali wielką akcję charytatywną. Łączy ona ciekawe wydarzenie dla mieszkańców i turystów ze zbiórką pieniędzy na szczytny cel.

 

Przejechali przez….

Mikołaje na Motocyklach przejechali przez całe Trójmiasto. Wystartowali z Gdańska z pod stadionu Energa Gdańsk. Następnie zatrzymali się na Monciaku w Sopocie, by rajd zakończyć na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Mikołajów było aż 800, więc tworzyli barwny i spektakularny korowód.

Mikołaje na Motocyklach
Mikołaje w Gdyni – fot. wsieci24.pl

 

Festynowa zbiórka

Na „mecie” w Gdyni zorganizowano wiele imprez towarzyszących rajdowi Mikołajów na Motocyklach. Były to animacje dla dzieci, kiermasz i występy grup Bimbrownicy, Skazani na sukces, White Room, Khara Daliva i dzieci z Kuźni Talentów w Pszczółkach.

Mikołaje na Motocyklach
na Skwerze Kościuszki – fot. z lotu ptaka facebook.com/MarekSalatowski

 

Atrakcjom towarzyszyła zbiórka pieniędzy na najmłodszych będących w potrzebie. Zbierano na dzieci z ubogich rodzin, domów dziecka i hospitalizowanych.

Czytaj też: To ONA wygrała The Voice of Poland! KIM JEST Alicja SZEMPLIŃSKA?!

Mikołaje na motocyklach
fot. wsieci24.pl

Cegiełki na motorach

Sami motocykliści za udział w rajdzie opłacili cegiełki w wysokości 25 zł. Do tego prowadzona jest kwesta. W zeszłym roku z mikołajowej akcji udało się zebrać 52 tys. złotych. Za te pieniądze sfinansowano wówczas 11 tysięcy obiadów dla uczniów z w Starogardzie Gdańskim, Wejherowie, Czersku, Bytowie, Uśnicach, Człuchowie, Tczewie, Pucku, Gdyni i Gdańsku.

Wyniki tegorocznej akcji Mikołaje na Motocyklach poznamy już wkrótce.

 

fot. wsieci24.plKomentarze