Ale SPRYCIARZ! Kot SYJAMSKI nie pozwolił, żeby… [VIDEO]

Gatubela to kot syjamski z Bogoty, który stał się bohaterem sieci.

Ten mały spryciarz wykazał się wielką inteligencją. Syjamski to jedna z najstarszych ras kota, a jej przedstawiciele znani są z tego, że chętnie uczą się różnych sztuczek.

 

Lepszy niż babysitter

Zdarzenie z udziałem Gatubeli zarejestrowała kamera zamontowana w domu pewnej kobiety z Bogoty (Kolumbia). Kot był w domu w tym samym pokoju, co roczny maluch – Samuel Leon.

Chłopiec był poza łóżeczkiem i dziarsko raczkował po pokoju. Nagle jednak…

 

Poza kadrem

Jak potem opowiadała matka dziecka, poza kadrem kamery znajdowała się dwunasto stopniowe schody! Samuel raczkując bardzo szybko doszedł do miejsca, gdzie zaczynały się własnie schody. Kot syjamski, który wcześniej siedział na kanapie, w tym momencie wkroczył do akcji!

 

Na ratunek

Gatubela wcześniej bacznie obserwowała malucha. Gdy jednak dziecko znalazło się blisko krawędzi, kot skoczył i wręcz rzucił się na chłopca.

Z pozoru mogło wyglądać to na atak syjama, ale jego zachowanie miało na celu odpędzenie dziecka z niebezpiecznego miejsca.

 

Bezpieczne miejsce

Po takim „agresywnym” zachowaniu kota, Samuel Leon zaczął się wycofywać w głąbo pokoju. Tym samym był już bezpieczny.

Do zdarzenia doszło 31 października, a nagranie trafiło do sieci, by stało się przestrogą dla innych rodziców. W końcu nie każdy ma w domu takiego spryciarza jak Gatubela 🙂 Video poniżej.

Zobacz też: Nie spuszczaj DZIECKA z OKA! Zobacz, CO stało się z tym CHŁOPCEM?! (VIDEO)

fot. pixabay

 Komentarze