Smutna Aleksandra Kwaśniewska. Mówi o myślach samobójczych!

Aleksandra Kwaśniewska (ur. 16 lutego 1981 r.) to córka prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, która zawodowo realizuje się jako dziennikarka w magazynie „Viva” oraz w programie „Miasto Kobiet”.

Od 2012 roku Aleksandra Kwaśniewska jest żoną Kuby Badacha. Para nie doczekała się dzieci lub też nie chce ich mieć, ale nie wypowiadali się na ten temat w mediach.

Dziś Kwaśniewska zamieściła smutny wpis, gdzie mowa o myślach samobójczych i samobójstwach.

 

https://www.instagram.com/aleksandraleksandrowna/

 

Niestety Kwaśniewska właśnie straciła przyjaciela:

 

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że nasz kolega popełnił samobójstwo. Tomek miał depresję. Nie wiedzieliśmy.

 

W grudniu samobójstwo popełnił tWitch, wiecznie uśmiechnięty, powszechnie znany amerykański tancerz, zostawiając zrozpaczoną żonę, trójkę dzieci i zszokowanych przyjaciół. Miał depresję. Nie wiedzieli.

 

W tym samym czasie na Netfixie ukazał się dokument o Meghan i Harrym. I oto, nie wiem, który już raz, czytam, że Meghan jest niewiarygodna w swojej depresji, bo na ujęciu, w którym płacze, leży za nią koc Hermesa…

– zaczęła swój wpis.

 

Dalej dziennikarka pisze o tym, jak łatwo jest nam oceniać po pozorach, czy dana osoba „powinna” być zadowolona i „powinna” nie mieć depresji. I podkreśliła, że:

 

Depresja nie wygląda w określony sposób, nie dotyczy wyłącznie osób, które mają widoczne „obiektywne powody”, nie omija sławnych i bogatych. Depresja nie ma żadnego sensu, który mielibyśmy zrozumieć.

 

Na koniec Ola Kwaśniewska zaapelowała o większą uważność i empatię:

 

Bądźmy lepsi proszę. Dla Tomka i wszystkich wcześniejszych oraz potencjalnych ofiar depresji.
Jedyne, co możemy im dać, to uważność, empatia i zrozumienie.
Bez oceniania.
A czasem i to nie wystarczy [*]

 

Wpis Kwaśniewskiej wywołał liczne komentarze. Część osób przyznała się, że ma depresję i spotyka się z niezrozumieniem. Ale były też głosy, że obecnie depresja może się stać „wymówką” czy też „łatką” dla wielu innych problemów.

Jak widać temat staje się coraz bardziej powszechny, ale też nadal budzi spore kontrowersje.

 

>>>Ferie bez dzieci? Pomysł, który zyskuje na popularności!

 

Komentarze