Alert RCB! Groźne zjawiska atmosferyczne dziś w nocy!

Alert RCB. Groźne warunki atmosferyczne w dniach 25-26 grudnia.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa opublikowało ostrzeżenia na 25 i 26 grudnia. Alert mówi przede wszystkim o możliwych oblodzeniach na drogach, a także intensywnych opadach śniegu.

„Uwaga! Dziś wieczorem i w nocy drogi na południu i północy kraju mogą być oblodzone. Na południu mogą wystąpić także intensywne opady śniegu. Uważajcie na drogach” poinformowało RCB na swoim profilu Twitterze.


Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa dotyczy ośmiu województw.  Według ostrzeżenia RCB nocą z 25/26 grudnia na drogach może być bardzo niebezpiecznie. Chodzi o oblodzenia oraz intensywne opady śniegu. Pierwszy stopień ostrzeżeń dotyczy północnych i południowych rejonów Polski. Są to województwa
: pomorskie, warmińsko-mazurskie oraz podlaskie oraz na południu województwa  dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie i podkarpackie.

Południowe rejony województwa małopolskiego oraz śląskiego zostały także objęte pierwszym stopniem zagrożenia intensywnymi opadami śniegu.

Czym jest Rządowe Centrum Bezpieczeństwa?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB), to  państwowa jednostka budżetowa podległa Premierowi. Funkcjonowanie RCB określa ustawa z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (art. 10) a także rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 10 lipca 2008 r. w sprawie organizacji i trybu działania Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.Komentarze